1 Pátrání po únoskyni

Nezletilá dvakrát zkusila ukrást dítě v pražském nákupním centru

NOVÉ

Kriminalisté pátrali po ženě, která se pokusila unést malé děti v nákupním centru Eden v Praze 10. Poprvé zaútočila v pátek v podvečer, kdy popadla roční dítě. Starší sestra holčičky však začala křičet a přivolala pomoc. Podruhé si žena v sobotu vybrala tříletou holčičku. Pokaždé utekla. Policie nyní zjistila, že důvodně podezřelou je teprve nezletilá dívka.

V prvním případě pokusu o únos matka vybírala zboží v regálu, ale dcery ve věku jeden a sedm let měla pod dohledem. „Ani tak nezabránila hledané, aby z ničeho nic popadla mladší z holčiček a snažila se ji odnést neznámo kam. Únoskyni se snažila ještě zastavit starší z dívek, která se i přes svůj útlý věk snažila únoskyni svou sestřičku vzít, přičemž křičela na celé kolo o pomoc. Tohoto rozruchu si všimla náhodná kolemjdoucí, která únoskyni batole vzala z náručí a posléze ho vrátila mamince,“ popsal událost mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Podruhé si žena počkala, až tříleté dítě zajde za roh. „Dívenka v jednu chvíli běžela několik kroků před maminkou a svým mladším bratříčkem, kdy na chvilku zaběhla za roh. I tato malá vzdálenost stačila hledané, aby se dívenky zmocnila, objala ji a polohlasem jí říkala ‚promiň, omlouvám se, to bude dobrý,“ uvedl mluvčí policie. Když matka zahlédla, co se děje, „doslova vytrhla svou dcerku neznámé dívce či ženě z jejího pevného sevření“.

V obou případech neznámá žena využila nastalého zmatku a podařilo se jí utéct. Police se obrátila o pomoc na veřejnost. V podvečer zveřejnila, že již totožnost podezřelé zná. „Jelikož se podle dosavadních zjištění jedná o osobu nezletilou, odvoláváme nyní v souladu se zákonem vyhlášené pátrání,“ uvedl mluvčí policie Hulan. V souladu se zákonem musel být stažen i snímek nezletilé.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Opilý Čech vjel v Rakousku autem do podchodu


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.