1 Krádež scénáře filmu

Lelouchovi ukradli jediný exemplář scénáře chystaného filmu

NOVÉ

Témata:

O jediný exemplář scénáře chystaného filmu byl okraden francouzský filmař Claude Lelouch. Informoval o tom v sobotu deník Le Parisien. Režisér, jehož mimo jiné proslavila filmová romance Muž a žena, na zloděje veřejně apeloval, ať mu scénář a další věci vrátí.

Ke krádeži došlo před týdnem u sídla Lelouchovy produkční společnosti Films13. Filmař se zrovna vrátil z hor, zaparkoval a z vozu vynesl tři tašky. „Když jsem se k autu vrátil, další dvě zavazadla zmizela,“ popsal Lelouch nešťastnou událost.

V jednom z nich se nacházel jediný exemplář scénáře připravovaného snímku Oui et Non (Ano i ne). Osmdesátiletý režisér přišel ale také o několik zápisníků – celkem „tisíc stran“ poznámek, svědectví, postřehů a zážitků z posledních 50 let jeho života.

„Připravili mě o kouzelná zavazadla, která mě doprovázela celý život a z nichž čerpám inspiraci,“ postěžoval si filmař, který při incidentu přišel také o 15.000 eur v různých měnách, klíče, pas a hodinky.

„Vždy u sebe mívám peněžní rezervu pro případ, že byl musel odjet do zahraničí,“ vysvětlil režisér deníku. Podal trestní oznámení a neztrácí naději, že scénář i zápisníky získá zpět. „Však znají (zloději) moji adresu. Vyzývám je k tomu. Čekám na zázrak,“ dodal Lelouch.

Na kontě má tento pařížský rodák dva Oscary i Zlatou palmu z festivalu v Cannes. Období největší slávy zažil Lelouch v 60. a 70. letech a pozdější díla měla podle kritiky sestupnou tendenci, natáčí ale dodnes.

Lelouch je naprostý samouk, film nikdy nestudoval. Natáčet začal v 50. letech, když dostal od otce kameru, později působil u armádního filmu. Proslavilo ho melodrama o milostném poměru automobilového závodníka a filmové skriptky Muž a žena, které bývá označováno za jednu z nejdokonalejších filmových romancí a ve kterém zazářili Anouk Aiméeová a Jean-Louis Trintignant.

Čtěte také: Cizinci už nesmí adoptovat etiopské děti. Kvůli riziku zneužívání


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.