Proč génius Elon Musk koupil Twitter a co s ním udělá
TWITTER - ÚKOL PRO GÉNIA
Oznámení, že Elon Musk kupuje Twitter, rozdělilo publikum, které to sleduje, na dvě vzájemně neprostupné poloviny: jedna to v zásadě vítá a je tím příjemně vzrušena. Druhá je tím zděšena. Ta druhá skupina interpretuje radost té první jako potvrzení svých obav. Ta první interpretuje zděšení té druhé jako potvrzení svého pocitu, že Twitter je mocenský nástroj dosud držený a používaný tou druhou stranou.
Ta první skupina se pravděpodobně těší moc a bude zklamána. Ta druhá skupina se naprosto zbláznila. I kdyby se na fungování Twitteru změnilo jen velmi málo, přestane být jedním z beranidel společenské změny. Což chápe zjevně jako existenciální ohrožení. Ve stejné době vystoupil bývalý prezident Obama s projevem na téma dezinformací, vlastně svým prvním velkým tematickým vystoupením své postprezidentské kariéry, a Bidenova administrativa vytvořila v rámci ministerstva pro vnitřní bezpečnost novou „Radu pro řízení dezinformací“. Musk zjevně nekoupil Twitter proto, aby prováděl tuto linii.
Na tom hodně záleží. Kdyby ho koupil jako čistě byznysovou investici, lze si představit, že by zničil Twitter, jak ho známe. Twitter jako firma podle mnoha názorů nenaplňuje svůj potenciál.
Celý text Martina Weisse si můžete přečíst na ECHOPRIME nebo od čtvrtku v tištěném vydání Týdeníku Echo. Týdeník Echo si můžete předplatit již od 249 korun za měsíc zde.