Muslimská zvířata chtějí zavraždit mého kamaráda Wilderse, burcuje Okamura

Konference v Praze

Muslimská zvířata chtějí zavraždit mého kamaráda Wilderse, burcuje OkamuraAKTUALIZOVÁNO
Tomio Okamura a Geert Wilders Foto:

Foto: Koláž Echo24 (Jan Zatorsky, Shutterstock)

1
Domov

mknel

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura vyjádřil na Facebooku strach o život Geerta Wilderse (PVV), který se společně s dalšími lídry nacionálně populistických stran účastní konference v Praze. „Muslimská zvířata chtějí opakovaně zavraždit mého kamaráda Geerta Wilderse,“ uvedl Okamura. Konferenci chtějí podle něj zmařit také demonstranti, kteří mají v plánu zabránit sjezdu násilím.

Tomio Okamura tvrdí, že policie přijala bezpečnostní opatření nejen kvůli demonstrantům, ale i kvůli pokusům muslimských atentátníků o Wildersovo zabití. „Mimochodem, já jsem se Geerta přímo osobně ptal při našem posledním setkání a řekl mi, že jen za poslední loňský rok nizozemská tajná policie odhalila osmnáct pokusů o zavraždění Geerta Wilderse od muslimů,“ uvedl Okamura.

Zástupci evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF) přijeli do Prahy na dvoudenní konferenci, která se koná dnes a zítra. Protest s touto schůzkou se skutečně chystá vyjádřit několik skupin z opačné strany politického spektra. „Koalice radikálně levicových a antirasistických skupin bude v oba dva dny protestovat proti jejich politice strachu a vylučování,“ píše na svých stránkách studentská antifašistická organizace Iniciativa Ne rasismu!.

„Dále vyzýváme k sobotní nenásilné blokádě TOP Hotelu Praha na Chodově,“ píše Iniciativa Ne rasismu. Podle Okamury ale má být plánovaná blokáda násilná. „Prosím vás, je to lež, že říkají, že to bude nenásilné,“ uvedl na svém Facebooku. „Chystají se naopak násilně bránit v průjezdu účastníkům konference, tak proto jsou ta opatření. Od začátku je to násilné,“ dodal.

Čtěte také: Le Penová, Wilders, Okamura… Nacionální populisté si dali sraz v Praze

Na setkání budou dohlížet policisté. „Pražská policie bude v souvislosti s tímto sjezdem provádět odpovídající bezpečnostní opatření tak, abychom byli schopni v maximální možné míře zajistit klid a veřejný pořádek. Do tohoto bezpečnostního opatření nasadíme několik desítek policistů z řad antikonfliktního týmu, dopravní a pořádkové policie a služby kriminální policie a vyšetřování,“ uvedl pro Echo24 mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na ochranných opatřeních se má podílet i Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), která spadá pod Policejní prezídium, ale její mluvčí nechce být příliš konkrétní. „Náš útvar v této souvislosti s pražskými policisty spolupracuje, nicméně informace k bezpečnostnímu opatření podávat nemůžeme,“ uvedl pro Echo24 mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Mezi účastníky konference stran sdružených v europarlamentu je šéf SPD Tomio Okamura, předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders či předsedkyně Národní fronty Francouzka Marine Le Penová. Ti budou jednat o novém modelu spolupráce a o budoucnosti Evropy v chodovském Top Hotelu Praha. Už nyní jsou jejich strany součástí frakce v Evropském parlamentu s názvem Evropa národů a svobody (ENF), společnou mají skepsi vůči evropské integraci či odmítání migrace.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Okamura ohrožuje Babišovy dotace