Stavitel kosmodromů či místní alfasamec. To jsou pražští kandidáti Svobodných

Komunální volby na Praze 13

Stavitel kosmodromů či místní alfasamec. To jsou pražští kandidáti SvobodnýchNOVÉ
Koláž Echo24 Foto:

Foto: Wikimedia Commons/ kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48419297

Shutterstock

4
Domov

Říjnové komunální volby s sebou kromě nových témat a programů přináší také nové uchazeče o post v zastupitelstvu. Někteří z nich se pak snaží zaujmout voliče tím, že do kolonky o svém zaměstnání napíšou takové, které rozhodně zaujme. Na Praze 13 tak Svobodní nasazují například „místního alfasamce“ a pozadu nezůstává ani TOP 09, za které kandiduje „velmistr v korespondenčním šachu“.

Za Stranu Svobodných občanů kandidují na Praze 13 několik IT specialistů a konzultantů, manažerů či důchodců. Tato strana má ovšem na své kandidátní listině také osoby, které mají u svých jmen profese, jimž se člověku nechce věřit. Na 26. místě zde totiž kandiduje totiž Ján Dzvoník, který má být povoláním „místní alfasamec“. Hned na sedmém místě kandidátky je pak Igor Bogdanov, který je na listině zapsán jako „specialista na výstavbu kosmodromů“.

„Rozumným lidem dojde, že se jedná o recesi,“ řekl deníku Echo24 Jan Bouša, který za Svobodné na Praze 13 kandiduje ze druhého místa. Uvedené zaměstnání Bogdanova má svůj původ v minulých komunálních volbách, kdy místní Svobodní v programu uváděli, že „z ušetřených prostředků postaví kosmodrom“. Lídrem Svobodných do voleb na Praze 13 byl tehdy právě Igor Bogdanov, který je ve skutečnosti realitním makléřem. Nynější lídr Tomáš Michalička byl v minulých komunálních volbách na třetím místě kandidátky. 

Podobně se věci mají také u druhého kandidáta Svobodných, který zaujal svou uvedenou profesí. „Pan Dzvoník nám řekl, že do toho půjde, když u něj bude uvedeno, že je buď sexuální predátor nebo místní alfasamec. Po poradě jsme se rozhodli pro druhou variantu,“ prozradil deníku Echo24 Bouša s tím, že reálnou prací Jána Dzvoníka je fyzioterapeut. Bouša dále potvrdil, že výstavba kosmodromu i profese „místní alfasamec“ je pouze recesí, a dodal, že hlavním bodem programu Svobodných na Praze 13 je doprava a nová parkovací místa. Na svých stránkách Svobodní uvádí, že mají plán pro 1800 nových parkovacích míst.

Svobodní nejsou jediní, kteří mají kandidáta s uvedenou pozoruhodnou profesí. Například TOP 09 na Praze 13 na 11. místě nasazuje Jana Židů, který je na listině zapsán jako „velmistr korespondenčního šachu“. Sám Židů redakci Echo24 sdělil, že se vždy na listinu podepisoval jako OSVČ, protože je tenisový trenér, ale nyní má přerušenou činnost. „Někteří kolegové nechtěli, abych tam psal ‚osoba bez zdanitelných příjmů‘, protože se jinak živím pronájmem nemovitostí, ale to není na živnost, takže už teoreticky nejsem OSVČ,“ prozradil deníku Echo24 kandidát TOP 09.

Židů se tak zapsal jako „velmistr korespondenčního šachu“, kterým skutečně je a dokonce předsedá Sdružení korespondenčního šachu v České republice. „To je víceméně zájmová činnost, nejsou za to prakticky žádné peníze,“ dodal pro Echo24 Židů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Nikdo nechce být starostou. Volby nebudou, obce převezme přidělený správce

Volte ČSSD – odpady zdarma. Radek může volat Andrejovi. NEJ volební plakáty