11 Speciál 30 rozhovorů

Speciál Týdeníku Echo – 30 rozhovorů 2018

AKTULIZOVÁNO

Témata:

Redakce Týdeníku Echo připravila nový samostatný magazín, který přináší rozhovory s třiceti výraznými českými, evropskými a americkými osobnostmi. Interview, jež mají časový přesah, reflektují nejdůležitější události a zásadní dění doma i ve světě za posledních dvanáct měsíců. Speciál si mohou čtenáři pořídit od úterý 26. června na vybraných stáncích, k dispozici je i v našem eshopu.

Co ve speciálu najdete? Nejen o svém sběrném dokumentu Manželské etudy hovoří známá filmařka Helena Třeštíková, o hře na violoncello jako o vrcholovém sportu uvažuje nejžádanější česká violoncellistka Terezie Kovalová. V čem chce navazovat havlovská 90. léta, říká ředitel Národní galerie Jiří Fajt a psychiatr Cyril Höschl vysvětluje, proč v nás zůstává pocit nespokojenosti navzdory tomu, že se náš život zlepšil ve všech aspektech. O tom, že nemá metodu, ale po nějaké cestě jde, je přesvědčen výtvarník a hudebník František Skála… 

Rozdíl mezi politiky, kteří jen „masírují pravdu“, a těmi, jejichž cílem je pravdu zničit, objasňuje americký historik Timothy Snyder. Rakouský filozof Robert Pfaller soudí, že lidé z postkomunistické Evropy jsou vyspělejší než obyvatelé Západu.

„Najednou žijeme v zemi, kde už se necítí doma nikdo,“ komentuje současnou realitu ve své zemi francouzský filozof Alain Finkielkraut. Slovanské národy se nemusí bát Alternativy pro Německo, ujišťuje německý politolog Werner Patzelt a maďarský politolog Balázs Orbán se zamýšlí nad volebním úspěchem svého jmenovce. 

Speciál můžete objednávat v našem eshopu.

Speciál je možné si pořídit od dneška ve vybraných stáncích, nebo je možné si jej objednat za cenu 89 Kč online. Dříve zakoupené výtisky rozesíláme od 26. června 2018. Zvýhodněná cena 89 Kč platí pro objednávky v rámci České republiky.  Pro objednávky do zahraničí prosím kontaktujte: predplatne@echo24.cz

Prodejní místa naleznete v tabulce níže.

Prodejní místa Týdeník Echo by Anonymous jd2v8a5Sdd on Scribd

Přehledně: Kdo odpovídá na otázky ve speciálu Týdeníku Echo

1) výtvarník Jaroslav Róna
2) filozof Alain Finkielkraut
3) umělec Milan Knížák
4) filozof Robert Pfaller
5) režisérka Helena Třeštíková
6) politolog Werner Patzelt
7) katalánský politik Jordi Solé
8) izraelský generál Amos Gilad
9) bývalý policejní prezident Oldřich Tomášek
10) violoncellistka Terezie Kovalová
11) anglický kunsthistorik Richard Drury
12) akademik a sovětolog Tom Nichols
13) výtvarnice Ivana Lomová
14) psychiatr Cyril Höschl
15) výtvarník František Skála
16) politolog Jonathan White
17) spisovatel Pascal Bruckner
18) vizuální aktivista Federico Díaz
19) herečka Klára Melíšková
20) americký konzervativec Rod Dreher
21) slovenský spisovatel Anton Hykisch
22) soudce Josef Baxa
23) režisér Bohdan Sláma
24) maďarský politolog Balázs Orbán
25) americký historik Timothy Snyder
26) ředitel národní galerie Jiří Fajtl
27) psycholog Jaroslav Šturma
28) dcera Pavla Tigrida Deborah Tigridová
29) ekonom Petr Sklenář
30) filmařka Margareta Hruza

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.