Další turnajový úspěch

Kvitová letos vyhrála už pátý turnajNOVÉ 1
Domov
Sdílet:

Tenistka Petra Kvitová porazila ve finále turnaje na trávě v Birminghamu Slovenku Magdalénu Rybárikovou 4:6, 6:1, 6:2 a obhájila loňský titul. Osmadvacetiletá Češka vyhrála už pátý turnaj v sezoně a celkově 25. v kariéře.

Favorizovaná Kvitová ztratila v úvodu finále poprvé na turnaji set, když těžko hledala zbraň proti tvrdému podání a čopovaným bekhendům o rok starší soupeřky. Poté však dvojnásobná wimbledonská vítězka začala předvádět podobně suverénní výkon jako v dosavadním průběhu turnaje, a i když si v závěru v rozhovoru s trenérem Jiřím Vaňkem stěžovala na těžké nohy, prohrála ve zbytku zápasu jen tři gamy.

Loňskou wimbledonskou semifinalistku Rybárikovou, jež v Birminghamu vyřadila Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou, porazila Kvitová ve finále stejně jako před čtyřmi lety v New Havenu. Tenistka z Fulneku přidala dnešní triumf v druhém největším britském městě k letošním titulům z Petrohradu, Dauhá, Prahy a Madridu. Po tvrdém povrchu a antuce tak má světová osmička v této sezoně turnajové prvenství i z oblíbené trávy a pasovala se do role velké favoritky Wimbledonu.

Příští týden by česká fedcupová reprezentantka měla startovat na dalším travnatém turnaji v Eastbourne, je však možné, že dá před londýnským grandslamem přednost odpočinku.