1 překvapivý obrat

Poznali byste aparátčíka? Bývalý vrchní svazák chodí po Jeruzalémě v jarmulce

, , NOVÉ

Témata: , ,

Proměna bývalého svazáckého a komunistického funkcionáře Vasila Mohorita v nadšeného sionistu mnohé překvapila. V dobách normalizace totiž patřil ke špičkám předlistopadového komunistického režimu, pro který Izrael představoval jednoho z úhlavních nepřátel. Mohorita však otočil a stal se i dobrovolníkem v izraelské armádě. Bývalý vrcholný svazák se teď na Facebooku chlubí kipou z vlajek USA a Izraele.

O Mohoritově nečekaném zájmu o Izrael jsme informovali již vloni. V té době bývalý významný komunista překvapil tím, že slouží jako dobrovolník v programu Sar-El, v rámci něhož chce odsloužit tři roky služby, v rámci pravidelných turnusů. Podle jedné z žen, která s ním v Izraeli působila, Mohorita zjistil, že má ve své rodině židovské předky. To mělo probudit jeho zájem o studium hebrejštiny, kterému se v Izraeli také věnoval.

Čtěte také: Proměna Vasila Mohority. Ze zapáleného svazáka je sionista

V úterý se na svém facebookovém profilu Mohorita pochlubil dalším izraelským výletem. „Ta kipa je z vlajek USA a Izraele, koupil jsem ji tady před deseti lety,“ napsal k aktuálním fotografiím, kde na sobě má kromě komunisty nenáviděného Izraele i symbol USA.

Sám Mohorita o svém izraelském angažmá příliš hovořit nechce. Před časem pouze sdělil, že v polních podmínkách prožil krásné chvíle, během kterých „čistil, pucoval, umýval, utíral, leštil, stavěl, boural, sušil.“ 

RSDr. Vasil Mohorita se narodil 19. září 1952 v Praze. Je bývalým politikem Komunistické strany Československa a KSČM, za normalizace předseda českého Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže a poslanec České národní rady, po sametové revoluci místopředseda KSČ a poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění. V 90. letech se věnoval podnikání. Orientoval se na spolupráci s firmami z Ruska a Ukrajiny. Zpočátku měl úspěchy, ale pak jeho podnikání skončilo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: ON LINE: Izrael oslavil přesun ambasády. Při střetech zemřely desítky Palestinců

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.