Okamura je nečestný člověk. Veleba s Okamurou si vjeli do vlasů

Zemanovi muži

Okamura je nečestný člověk. Veleba s Okamurou si vjeli do vlasůNOVÉ
Tomio Okamura s Janem Velebou na předvolebním plakátu Foto:

Foto: stranaprav.cz

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Vypadalo to jako ideální přátelství, když se před dvěma lety pro krajské volby spojily dvě vlastenecké strany SPD a SPO. „Musíme zastavit nelegální migraci,“ hlásali společně předsedové Tomio Okamura s Janem Velebou ve volebních videích. Po dvou letech si však oba politici nemohou přijít na jméno. „Okamura je nečestný člověk“ říká Veleba. „Veleba je plný hořkosti a závisti,“ kontruje Okamura.

Bývalý předseda SPO Jan Veleba se v rozhovoru pro server Aktuálně nečekaně opřel do svého bývalého spojence Tomia Okamury. SPD podle něj nemůže být ve vládě, protože by Okamura se svou povahou každou vládu brzy rozložil: „Okamuru si nikdo, kdo ho pozná, do vlády vzít nemůže. On by každou vládu okamžitě rozložil, protože všechno stahuje na sebe a nedrží slovo.“

Veleba přitom vychází ze svých zkušeností. V roce 2016 šlo totiž SPO, které tehdy předsedal, společně s Okamurovou SPD do krajských voleb. „Z vlastní zkušenosti vím, že Okamura je neuchopitelný a nečestný člověk, s ním se na něčem domluvit dost dobře nelze,“ popsal Veleba pro Aktuálně.

První náznak napětí se přitom podle Veleby objevil okamžitě po vyhlášení výsledků voleb: „Tehdy – hned v den vyhlašování výsledků – uspořádal vyhodnocení voleb, volební štáb, kam mě vůbec nepozval.“

Tomio Okamura se přitom minimálně zdánlivě drží ve větší přízni u prezidenta Miloše Zemana, který je čestným předsedou SPO. Okamura byl se Zemanem dokonce na vítězném pódiu v TOP hotelu po vyhlášení výsledků druhého kola prezidentských voleb.

Navíc dává Zeman pravidelně najevo, že by mu nevadila vláda, ve které by Okamura zasedl. Podle Veleby však jde jen o tlak vůči ČSSD: „Miloš Zeman tím podle mě ale chtěl jen zkrotit ČSSD, proto hodil udičku Tomiovi. On to zblajznul i s navijákem. A hned začal vyprávět ty své nesmysly, koho ve vládě bude a nebude chtít. To přece rozumný politik neudělá.“

„Je neuchopitelný a zároveň nečestný. Jeho si nikdo, kdo ho pozná, do vlády vzít nemůže. On by každou vládu okamžitě rozložil, protože všechno stahuje na sebe a nedrží slovo. Vzpomeňte si, jak byl u prezidenta v Lánech. Ještě než se zavřela vrata lánského zámku, tak se postavil před novináře a řekl, že pan prezident podpořil a doporučil vládu s SPD, vládu Babiše s SPD,“ dodal pro Aktuálně senátor a bývalý předseda SPO.

Podle Okamury je však Veleba jen závistivý člověk, který plive kolem sebe. „Politické názory pana Veleby nesledujeme, jelikož je to neúspěšný bývalý předseda strany, která za jeho vedení naprosto propadla ve volbách do Sněmovny, a tak je plný hořkosti a závisti vůči těm úspěšnějším. Takové lidi nemá smysl komentovat, budou jen plivat kolem sebe a nenávidět ostatní, kteří jsou schopnější,“ sdělila serveru Echo24 Michaela Dolenská mluvčí Tomio Okamury.

Čtěte také: Bouřlivá debata ve Sněmovně, poslanci neschválili Okamurovo usnesení o imigrantech

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články