Zařídil jsem linku do Maroka, chlubí se Babiš. Letenky se však prodávaly už před tím

Linka Praha – Casablanca

Zařídil jsem linku do Maroka, chlubí se Babiš. Letenky se však prodávaly už před tímNové 1
Domov

Premiér Andrej Babiš (ANO) se na Twitteru pochválil, že konkrétním výsledkem jeho prosincové cesty do Maroka je pravidelná letecká linka Praha – Casablanca. Nově se od dubna léta mezi oběma městy dvakrát týdně. Jenže společnost Air Arabia začala letenky na nový spoj prodávat už dva měsíce před Babišovou cestou na sever Afriky, vyplývá to z říjnové tiskové zprávy Letiště Praha. Podle Babišova vyjádření pro Echo24 prý nebylo jistě rozhodnuto.

O přímé lince, která začala fungovat na začátku dubna mezi Prahou a Casablancou, informovalo v tiskové zprávě Letiště Praha už 5. října, tedy dva měsíce přes Babišovou cestou do Maroka.

Na rozpor mezi premiérovým statusem na sociální síti a dřívějším prodejem letenek upozornil server Zdopravy.cz.

Babiš na tento rozpor reagoval pro Echo24 tím, že letiště informovalo jenom o záměru. „Letiště informovalo o záměru, já jsem jednal s majitelem Air Arabia v prosinci a vehementně ho přesvědčoval, aby ji otevřeli. Linka přiletěla tento týden 1. dubna poprvé,“ uvedl Babiš v SMS pro Echo24 na dotaz, jaký byl vliv jeho prosincové návštěvy v Maroku na spuštění linky.

Letiště Praha o lince Praha – Casablanca nicméně už v říjnu informovalo jako o hotové věci, sdělilo i detaily letu. „Od 2. dubna 2019 začne letecká společnost Air Arabia Maroc provozovat přímé letecké spojení mezi Prahou a Casablankou. Linka bude cestujícím k dispozici dvakrát týdně, vždy v pondělí a čtvrtek. Operována bude letadlem typu Airbus A320 v konfiguraci jedné cestovní třídy pro 168 cestujících,“ uvedlo v říjnu letiště s odkazem na prodej letenek. „Podle majitele zvažovali, jestli linku otevřou, podle jeho vyjádření to nebylo najisto rozhodnuto,“ vysvětluje nyní premiér Babiš.

„Konkrétní výsledek mojí cesty do Maroka? Od 1.4. létá @airarabiagroup pravidelně na přímé lince Praha Casablanca dvakrát týdně pondělí a čtvrtek. Maroko je brána do Afriky. Pomůže to byznysu a turistice. Otevřeli jsme s marockou velvyslankyní a generální ředitelkou společnosti,“ napsal Babiš ve středu na Twitteru.

Dále čtěte: Babišův facebookový přešlap dává naději lidem v exekuci. Vláda ve věci doposud nekonala