1 Gender a marketing

Muž čte noviny, žena řeší kosmetiku. Hotel stáhl údajně „sexistickou“ reklamou

, NOVÉ

Témata: ,

Sexismus, nebo přecitlivělost? Síť australských hotelů Sofitel stáhl reklamu v časopise poté, co ji někteří lidé na sociálních sítích označili za sexistickou. Na fotografii páru na posteli jim vadí, že muž si čte Financial Review, zatímco žena listuje v jakési publikaci kosmetické značky Chanel. Podle kritiků fotografie propaguje genderové stereotypy. Hotel se již za reklamu omluvil a ze stránek časopisu ji do budoucna stáhne.

Na první pohled vypadá reklama na síť australských hotelů Sofitel zcela nevinně. Atraktivní mladý pár leží v županech na posteli a mezi sebou mají několik talířů se snídaní. Navzájem si hledí do očí. Muž drží v ruce ekonomický list Financial Review, zatímco žena publikaci od značky Chanel. Pokud někomu na reklamě nepřijde kromě palačinek v posteli nic zvláštního, asi nemá tak vybroušený smysl pro rovnost pohlaví, jako někteří uživatelé na internetu.

Několik jich totiž po zahlédnutí reklamy stačilo twitterový účet hotelu zasypat stížnostmi, v nichž poukazují na to, že fotografie utužuje genderové stereotypy. „Novinka… Některé ženy se více zajímají o to, zdali rostou nebo klesají akcie, než o sukně,“ napsala například rozhořčená Ingrid Svendsen‏ová. V podobném duchu se nechala slyšet i uživatelka jménem Elizabeth Redmanová. „Hej, jen jsem vám chtěla dát vědět, že jsem žena a čtu Financial Review každý den,“ napsala na twitteru.

Hotel se již za reklamu omluvil. „Nebylo naším záměrem zobrazovat stereotyp, ale uznáváme to a omlouváme se za jakoukoliv urážku, kterou způsobil,“ reagoval hotel na twitteru na jednu ze stížností s tím, že do budoucna již fotografii publikovat nebude.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Je příliš sexistický a homofobní. Mileniálové odsoudili seriál Přátelé

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.