Zeman si bere dovolenou. O jeho zdraví lékař mluvit nechtěl

Zemanův odpočinkový program

Zeman si bere dovolenou. O jeho zdraví lékař mluvit nechtělNOVÉ 1
Domov

drb

Prezident Miloš Zeman se poprvé od svého znovuzvolení objeví na veřejnosti. Ve středu má na Hradě jmenovat nové soudce. Dosud odpočíval v Lánech a celý následující týden bude mít dovolenou. Zemana v posledních dnech kritizovali rektoři vysokých škol za to, že měl údajně zrušit jejich jmenovací ceremoniál na Hradě. Zemanův osobní lékař v rozhovoru pro iDnes odmítl prezidentovo aktuální zdraví komentovat.

Zeman se od voleb, které se skončily v sobotu, na veřejnosti neukazoval. Po vyhlášení výsledků odcestoval zhruba v 18 hodin na zámek do Lán, kde odpočívá. Na veřejnosti se prezident objeví znovu ve středu, kdy má ve 14 hodin jmenovat soudce obecných soudů. 

Hlava státu čelí od pondělí kritice rektorů vysokých škol a univerzit. Někteří tvrdí, že minulý týden obdrželi telefonickou pozvánku na slavnostní jmenování, které se mělo konat v úterý na Hradě. Nakonec bylo přesunuto do Karolina, kde je dekoroval ministr školství v demisi Robert Plaga (za ANO).

Více čtěte: Škrtnul Hrad rektory? „Je to neúcta k akademické obci,“ zní z univerzit

Prezident bude mít dovolenou, oznámil mluvčí Hradu

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v úterý rázně odmítl spekulace o prezidentově zdravotním stavu. „Nenávistný mediální póvl a hnůj přesto nadále šíří lživé spekulace o zdraví pana prezidenta. To je ta jejich noblesa. A co teprve, až se dozví, že celý příští týden bude mít pan prezident dovolenou! A Ovčáček také!“ uvedl mluvčí na Facebooku.

Prezidentův osobní lékař Lubomír Nečas v úterý v rozhovoru pro server iDnes.cz řekl, že pro Zemana v minulém volebním období byly náročné cesty do krajů. „Myslím si, že teď by mohl dělat delší pauzy mezi jednotlivými kraji nebo je projet jednou za dva roky a ne každoročně,“ řekl Nečas. Na dotaz, jaký je aktuální prezidentův zdravotní stav, odpověděl: „O tom nemohu mluvit“.

Kandidaturu mu však rozhodně nerozmlouval.„Byl jsem rád, že se pro ni rozhodl, protože vím, že na to má,“ dodal lékař Nečas.

Čtěte také: Škrtnul Hrad rektory? „Je to neúcta k akademické obci,“ zní z univerzit