Luxus díky požáru se 71 mrtvými. Pár se vydával za oběť a Británii to stálo miliony

Podvodníci v luxusu

Luxus díky požáru se 71 mrtvými. Pár se vydával za oběť a Británii to stálo milionyNOVÉ
Tommy Brooks a Elaine Douglasová Foto:

Foto: Printscreen z Youtube (Breaking News 24/7)

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Elaine Douglasová a Tommy Brooks se vydávali za oběti loňského tragického požáru v londýnské výškové budově Grenfell Tower. Díky tomu dvojice strávila rok v luxusních hotelích, čerpala peníze z předplacené karty a nelegálně pobývala v zemi. Policie je zatkla a nyní čelí obvinění z podvodu, informuje The Telegraph.

Migranti, kteří před požárem bydleli v bytovém komplexu v britském White City, mohli díky rozhodnutí vlády po tragédii zůstat v zemi dalších dvanáct měsíců, což se dalo prodloužit maximálně na pět let. Možnosti podvodně využil jednapadesátiletý pár z Jamajky, který byl v Británii už 12 let nelegálně.

Elaine Douglasová byla umístěna do hotelu Radisson Blu v Kenstingtonu na 276 nocí. Cena za tento pobyt činila přibližně 1,6 milionu korun. Protože si stěžovala na špatné jídlo, poskytlo ji město platební kartu s penězi, informuje BBC. Dostala také kartu Oyster, která funguje jako chytrá jízdenka na městskou dopravu v Londýně.

Tommy Brooks začínal ve stejném hotelu jako Douglasová, strávil zde 243 nocí. Městskou čtvrť v Londýně Kensington a Chelsea (RBKC) to stálo v přepočtu přibližně jeden a půl milionu korun. Také dostal platební kartu, bylo na ní přes 260 tisíc korun.

Po roce se ale zjistilo, že se jedná o podvodníky, kteří v Grenfell Tower nikdy nebydleli, píše The Telegraph. Policie pár zatkla druhého května. „Oba tvrdili, že bydleli v bytě číslo 91 v devatenáctém patře. Ten byt je ve skutečnosti ve dvanáctém patře,“ řekl ve středu u soudu Isleworth Crown Court prokurátor Benjamin Holt.

Elaine Douglasová a Tommy Brooks přijeli do Británie v roce 2002. O dva roky později bylo Douglasové povolení k pobytu odmítnuté. V únoru 2002 měla odletět zpět do Jamajky. Tvrdila, že je nemocná, a tak se let přesunul na březen, tím ale také neodletěla. Brooks měl povolený pobyt do září 2001. „Šestnáct let se o nich vůbec nevědělo,“ dodal prokurátor Holt. Pár je momentálně ve vazbě a čeká na další soud 13. června.

Tvrdil, že přišel o manželku a syna

Britský soud poslal letos v únoru na 21 měsíců do vězení muže, který zase předstíral, že při loňském požáru přišel o manželku a syna. Třiapadesátiletý Anh Nhu Nguyen neoprávněně získal v přepočtu téměř 360 tisíc korun.

Nguyen loni v detailní zprávě vylíčil, jak při útěku z hořící budovy ztratil své nejbližší. Uvedl také, že přišel o veškerý svůj majetek a přihlásil se o odškodné, které dostávali zranění a pozůstalí po obětech.

Policii, které byly nápadné nesrovnalosti v jeho výpovědi, se podařilo zjistit, že v budově nikdy nebydlel, nebyl po požáru ošetřován v žádné z nemocnic a dokonce ani nikdy neměl manželku či syna.

Požár, který loni v červnu zachvátil obytnou budovu Grenfell Tower v londýnské čtvrti Kensington, si vyžádal 71 obětí. Příčinou neštěstí byla vadná chladnička. Po celé Británii v souvislosti s tragédií identifikovali stovky budov s podobným nevhodným obložením, které přispělo k rychlému šíření ohně po Grenfell Tower. Ohořelé torzo budovy by mělo být na konci letošního roku strženo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Jako scéna z Titanicu. Požární systém vyplavil kajuty výletní lodi

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články