Sázka Agrofertu na prémiové řeznictví nevyšla. Po roce končí pobočka v Praze 7

Sázka Agrofertu na prémiové řeznictví nevyšla. Po roce končí pobočka v Praze 7NOVÉ
Síť prodejen Pražského řeznictví cílila na movitější část obyvatel a podle webových stránek nabízela „výběrové maso, prvotřídní uzeniny, vynikající sýry a další chuťovky“ Foto:

FOTO: www.prazskereznictvi.cz

Ekonomika

Konec holešovického řeznictví

vt Echo24

Holešovická pobočka Pražského řeznictví skončila po pouhém roce fungování. Prémiová prodejna masa a uzenin byla údajně ztrátová a nesplnila očekávání vedení, nyní se proto diskutuje o osudu dalších poboček v jiných částech Prahy, upozornil server Neovlivní.cz. Síť řeznictví provozuje společnost PMU, která spadá pod holding Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše.

„Mohu potvrdit, že je uzavřena prodejna v pražských Holešovicích. Projekt nesplnil naše očekávání,“ uvedl pro Neovlivní mluvčí holdingu Agrofert Karel Hanzelka. „O dalších třech provozovnách Pražského řeznictví v těchto dnech jednáme. Převzetí prodejen je jednou z možných variant vývoje,“ dodal mluvčí. Co se týče pracovníků z holešovické pobočky Pražského řeznictví, ti by měli dostat nabídku obdobné pracovní pozice v jiných obchodech společnosti PMU.

Síť prodejen Pražského řeznictví cílila na movitější část obyvatel a podle webových stránek nabízela „výběrové maso, prvotřídní uzeniny, vynikající sýry a další chuťovky“. Zákazníci mohli také mohli využit bistra, které bylo součástí řeznictví, valná část zboží nicméně pocházela z produkce Agrofertu.

Tísnivou ekonomickou situaci holešovické prodejny okomentovali i zaměstnanci řeznictví. Ti tvrdí, že jim byly kráceny výplaty. Měsíční ztráty pobočky se údajně točily kolem sta tisíc, v některých případech i víc. Také dodávají, že lidé nejspíše nechtěli chodit nakupovat k nim i kvůli vlastnické struktuře, což někteří zákazníci dávali jasně najevo například i vylepováním plakátů.

Co bude s dalšími pražskými pobočkami na Vinohradské třídě, Na Ohradě a Na Poříčí, není v tuto chvíli jasné. Kromě ukončení provozu se nabízí i možnost, že projekt převezme někdo jiný. Hospodaření firmy PMU je podle výročních zpráv ve ztrátě – před dvěma lety měla zisk 18 milionů korun, vloni už se ovšem mluvilo o pětimilionové ztrátě. Společnost nicméně dodává, že funguje bez dotací.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Proti Babišovi na Karlově mostě, osvěta turistů. Happening požaduje premiérovu demisi

Pokud teď pár lidí neztratí nervy, sledujeme začátek Babišova konce

Související články