3 Konec holešovického řeznictví

Sázka Agrofertu na prémiové řeznictví nevyšla. Po roce končí pobočka v Praze 7

, NOVÉ

Témata: , , ,

Holešovická pobočka Pražského řeznictví skončila po pouhém roce fungování. Prémiová prodejna masa a uzenin byla údajně ztrátová a nesplnila očekávání vedení, nyní se proto diskutuje o osudu dalších poboček v jiných částech Prahy, upozornil server Neovlivní.cz. Síť řeznictví provozuje společnost PMU, která spadá pod holding Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše.

„Mohu potvrdit, že je uzavřena prodejna v pražských Holešovicích. Projekt nesplnil naše očekávání,“ uvedl pro Neovlivní mluvčí holdingu Agrofert Karel Hanzelka. „O dalších třech provozovnách Pražského řeznictví v těchto dnech jednáme. Převzetí prodejen je jednou z možných variant vývoje,“ dodal mluvčí. Co se týče pracovníků z holešovické pobočky Pražského řeznictví, ti by měli dostat nabídku obdobné pracovní pozice v jiných obchodech společnosti PMU.

Síť prodejen Pražského řeznictví cílila na movitější část obyvatel a podle webových stránek nabízela „výběrové maso, prvotřídní uzeniny, vynikající sýry a další chuťovky“. Zákazníci mohli také mohli využit bistra, které bylo součástí řeznictví, valná část zboží nicméně pocházela z produkce Agrofertu.

Tísnivou ekonomickou situaci holešovické prodejny okomentovali i zaměstnanci řeznictví. Ti tvrdí, že jim byly kráceny výplaty. Měsíční ztráty pobočky se údajně točily kolem sta tisíc, v některých případech i víc. Také dodávají, že lidé nejspíše nechtěli chodit nakupovat k nim i kvůli vlastnické struktuře, což někteří zákazníci dávali jasně najevo například i vylepováním plakátů.

Co bude s dalšími pražskými pobočkami na Vinohradské třídě, Na Ohradě a Na Poříčí, není v tuto chvíli jasné. Kromě ukončení provozu se nabízí i možnost, že projekt převezme někdo jiný. Hospodaření firmy PMU je podle výročních zpráv ve ztrátě – před dvěma lety měla zisk 18 milionů korun, vloni už se ovšem mluvilo o pětimilionové ztrátě. Společnost nicméně dodává, že funguje bez dotací.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Proti Babišovi na Karlově mostě, osvěta turistů. Happening požaduje premiérovu demisi

Pokud teď pár lidí neztratí nervy, sledujeme začátek Babišova konce

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.