VIDEO: V severní Indii zahynulo nejméně 58 lidí, přejel je vlak, jehož strojvůdce ani nezastavil

VIDEO: V severní Indii zahynulo nejméně 58 lidí, přejel je vlak, jehož strojvůdce ani nezastavilNOVÉ
Svět

NEHODA

Nejméně 58 lidí v severní Indii srazil a zabil vlak, pět desítek dalších osob utrpělo zranění. Lidé, kteří během hinduistického svátku sledovali ohňostroj a odpalovali petardy, podle médií neslyšeli vlak přijíždět. S odvoláním na místní činitele o tom informovala agentura AP.

Neštěstí se stalo na předměstí Amritsaru ve státě Paňdžáb, kde se stovky lidí nahrnuly na koleje, aby měli co nejlepší výhled na ohňostroj. Rychlík, který je smetl, po střetu s nimi nezastavil.

Z místa zatím bylo odneseno 30 těl, ale práci komplikuje tma. Kritika se mezitím snáší jak na adresu úřadů, které povolily ohňostroj tak blízko kolejí, tak i na adresu železnice, která nepřijala žádná bezpečnostní opatření. Přijíždějící vlak podle svědků ani nezatroubil.

Podle indické tiskové agentury PTI ve stejnou dobu přijížděly z opačného směru další dva vlaky, a lidé tak měli jen málo možností, kam utéct. Ministerstvo železniční dopravy se zatím nijak nevyjádřilo.

Indický premiér Naréndra Módí v příspěvku zveřejněném na twitteru uvedl, že ho zpráva o neštěstí zarmoutila. „Požádal jsem oficiální činitele, aby ihned zajistili nezbytnou pomoc,“ dodal.


Čtěte dále: VIDEO: V Německu vzplál vysokorychlostní vlak, na palubě bylo přes 500 lidí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články