1 Pokus o únos letadla

Opilec se v Rusku pokusil unést letadlo do Afghánistánu, hrozí mu 12 let vězení

NOVÉ

Témata: , , ,

Komando ruské policie v úterý zadrželo na letišti na západě Sibiře muže, který se pokusil unést letadlo společnosti Aeroflot do Afghánistánu. Oznámili to federální vyšetřovatelé. Ukázalo se, že dotyčný cestující nebyl ozbrojen, jak vyhrožoval, ale byl silně opilý. Za únos letadla pod pohrůžkou násilí hrozí jednačtyřicetiletému Rusovi až 12 let vězení.

Letoun Boeing 737 na lince ze sibiřského naftařského města Surgutu do Moskvy se pokusil unést cestující, který požadoval, aby boeing odletěl do Afgánistánu. Stroj přistál na letišti v nedalekém Chanty-Mansijsku, kde jej obklíčili policisté, kteří posléze do letadla pronikli a únosce zadrželi. „Při osvobozování nikdo z cestující a členů posádky neutrpěl,“ ujistil Aeroflot.

„Podle předběžných zjištění opilý cestující vyhrožoval, že má zbraň, během letu se pokusil prodrat do pilotní kabiny a požadoval změnu kurzu,“ uvedla mluvčí vyšetřovatelů Svetlana Petrenková. „Kapitán letadla se rozhodl přistát v Chanty-Mansijsku. Muž byl zatčen. Šlo o obyvatele Surgutu, který byl dříve souzen za poškozování majetku,“ dodala.

Aeroflot se rozhodl vypravit do Chanty-Mansijsku jiné prázdné letadlo, aby přepravilo cestující, kteří původně do stroje na lince Surgut-Moskva nastoupili. Na palubě bylo podle televize Rossija 24 celkem 75 lidí, včetně pěti dětí a sedmi členů posádky.

Kapitán letadla po přistání v Chanty-Mansijsku ohlásil, že mezipřistání je kvůli doplnění paliva, což zabere asi čtvrt hodiny, a vyzval všechny, aby zůstali v klidu. O tom, co se děje, se cestující dozvídali až poté, co se po přistání připojili mobilními telefony k sociálním sítím a internetu. „Panika na palubě nevypukla, ale natáčet videa letušky zakázaly,“ poznamenal deník.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Berlínská letiště kvůli stávce zrušila desítky letů, další mají dlouhá zpoždění

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.