2 Komunální volby

Boj o náměstí. Okamurovci ruší Lidovou veselici. Údajně kvůli „fašistům z Antify“

, NOVÉ

Témata: , ,

Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) v úterý ráno náhle ohlásila zrušení dlouho předem avizované předvolební akce s názvem Lidová veselice. Ta se měla v úterý odpoledne odehrát na náměstí Míru v Praze. Důvodem zrušení setkání s voliči je podle organizátorů konání akce protifašistické Antify, která se měla uskutečnit na stejném místě. 

Lidová veselice SPD Praha se měla konat v úterý 2. října od 14 do 18 hodin, v úterý dopoledne ale strana náhle oznámila, že akci ruší. „Dnešní akce se z důvodů obavy o bezpečnost ruší !!!!! Na náměstí má dorazit tisíce fašistů z Antify. Nemůžeme riskovat. Děkujeme za pochopení," uvedli organizátoři na stránce události.

Taktéž na náměstí Míru se měla ve stejný čas odehrát a podle pořadatelů skutečně odehraje akce s názvem Praha proti SPD: Veselice bez nacionalismu, kterou pořádá radikálně levicová skupina z Prahy Kolektiv 115. Na ní vystoupí několik umělců v čele s raperem Vladimirem 518. 

"Víte, co fakt naštve? Naplánovat velkou předvolební akci v centru Prahy, složit vysoký kauce za vybavení a kapely, získat smlouvu o pronájmu, propagovat akci na sociálních sítích a webovkách, rozeslat stovky tisíc novin s pozvánkou a pak si nechat vyfouknout fleka nějakou antifašistickou bandou. Ale tak stane se. Lidová veselice v režii SPD se tedy bohužel ruší a místo toho se můžete těšit na veselici proti nacionalismu! Místo šíření nenávisti tak bude náměstí Míru nadále místem pro všechny nehledě na národnost, sexuální orientaci či náboženské vyznání," uvedli organizátoři na Facebooku.

SPD přitom slibovala na Lidové veselici vystoupení bigbeatových kapel nebo zpěvačky Olivie Žižkové, která se dostala do popředí veřejného zájmu svými písněmi podporujícími SPD. Dále SPD slibovala párek v rohlíku za 10 korun nebo trdelník, klobásu a pivo za 20 korun. Uváděla, že se jedná o akci vhodnou pro děti. 

Obdobná předvolební akce se má odehrát ve čtvrtek 4. října také v Obchodním centru Pankrác v Praze. Podle facebookové události by neměla být zrušena. To však tisková mluvčí SPD Michaela Dolenská v úterý nepotvrdila ani nevyvrátila. Na položené otázky deníku Echo24 hnutí SPD neodpovědělo.

Čtěte také: Máme povolení těžit v Česku lithium, oznámili Australané. Akcie firmy vzrostly o 18 %

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.