Hokejisté zahájili šampionát výhrou. Slováky přetlačili v prodloužení

Mistrovství světa

Hokejisté zahájili šampionát výhrou. Slováky přetlačili v prodlouženíNOVÉ
Čeští hokejisté slaví gól Martina Nečase Foto:

1

Čeští hokejisté zahájili hokejové mistrovství světa vítězstvím. Na dánském šampionátu dokázali přetlačit Slovensko 3:2 v prodloužení. Soupeř českého týmu dlouho držel vedení a prodloužení si Češi vybojovali až devět vteřin před koncem. Další zápas odehrají Češi v neděli proti Švédsku.

V první třetině se i přes dvě rychlé šance českého týmu prosadili Slováci. V osmé minutě zápasu při přesilové hře skóroval Michal Krištof a Slováci v první třetině i nadále hrozili. Vyrovnání přinesl až na začátku druhé třetiny Dominik Kubalík, ale slovenští hokejisté si vedení rychle vzali zpět, když se opět při přesilové hře prosadil slovenský kapitán Andrej Sekera.

Ve třetí třetině Češi slovenský tým přehrávali a dokázali si vypracovat mnoho šancí. Naděje Slováků však držel výbornými zákroky brankář Marek Čiliak. Necelé tři minuty před koncem tak na českou střídačku zamířil brankář Pavel Francouz a Češi začali hrát v šesti. Nejprve zahrozili Slováci, kteří několikrát vyhodili puk směrem na prázdnou českou bránu, kterou ale netrefili. Český tým nakonec zachránil až devět vteřin před koncem zápasu jeden z nováčků českého výběru - Martin Nečas.

V prodloužení českým fanouškům již v první minutě zatrnulo, když právě Nečas naletěl do mantinelu. Talentovaný útočník se však zvládl zvednout a dojet sám na střídačku. Český tým se opět často dostával do šancí a nakonec dokázal zvítězit. Ve třetí minutě prodloužení se totiž před Čiliaka protlačil český útočník s ruskými kořeny Dmitrij Jaškin a rozhodl zápas.

Další zápas na dánském šampionátu odehrají Češi hned v neděli proti úřadujícím mistrům světa ze Švédska.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.