Robot v továrně se „pomátl“ a prošpikoval Číňana železnými bodci

Robot v továrně se „pomátl“ a prošpikoval Číňana železnými bodciNOVÉ
Svět

„Útok" robota

mm Echo24

Že i roboti, kteří mají sloužit člověku, mohou být životu nebezpeční, ukázal případ z továrny na porcelán v čínské provincii Hunan. Jeden z výrobních robotů „napadl“ obsluhujícího dělníka a jeho mechanická paže mu probodala tělo deseti ocelovými hroty dlouhými zhruba 30 centimetrů. Jako zázrakem však muž těžká zranění přežil. Informoval o tom server People‘s Daily.

Děvětačtyřicetiletý pan Čou byl právě na noční směně, když ho těžká robotická paže zasáhla svými ostrými hroty. Muže zprvu dopravili do místní nemocnice, ale poté ho kvůli závažnosti zranění převezli do nemocnice Central South University v Xiangya. 

O tom, že dělník svým zraněním nepodlehl, hovoří lékaři jako o štěstí. Dvě z ocelových tyčí mu propíchly pravé rameno a hrudník, čtyři další pak pronikly paží. Během operace lékaři zjistili, že jedna z nich minula tepnu o pouhých 0,1 mm. Operace, při níž chirurgové všechny ocelové hroty z těla vyjmuli, trvala celou noc. 

Podobný případ se nestal poprvé. Před rokem ke smrtelnému neštěstí, kdy „zaútočil“ robot, došlo v americkém Michiganu. Dělnici Wandě Holbrookové pracující v oddělení údržby zde robot, který se v daném oddělení neměl vůbec vyskytovat, rozdrtil hlavu. "Napadení" robotickým strojem nepřežil i dvaadvacetiletý muž v německé automobilce Volkswagen. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

VIDEO: Blíží se konec (živých) televizních moderátorů? V Číně už hlásí zprávy první robot-člověk

VIDEO: Robot se až děsivě přiblížil člověku. Běhá, skáče, zvládne i parkour