1 KOMPLIKACE NA PRAVIDELNÉ LINCE

Dvě letadla z Prahy nemohla kvůli písečné bouři v Egyptě přistát

NOVÉ

Témata: ,

Písečná bouře dnes zkomplikovala lety nad Egyptem. Dvě pravidelné linky z Prahy do letoviska Marsá Alam byly odkloněny do Hurghady. Informace serveru Novinky.cz potvrdila mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková. Letoviska jsou od sebe vzdálená téměř 300 kilometrů.

„V současné době se čeká na zlepšení počasí, poté by letadla měla pokračovat do plánované destinace do Marsá Alam,“ řekla mluvčí.

Podle místní předpovědi počasí by bouře měla kulminovat kolem oběda a odpoledne by se situace měla uklidňovat, řekla serveru delegátka CK Fischer v Hurghadě Valérie Torda.

V posledních dnech pocítili důsledky písečných bouří lidé v Řecku, část území zahalil smog vytvořený z prachu, který přinesl vítr přes Středozemní moře z Afriky. Na sociálních sítích se navíc objevily snímky lyžařů na evropských svazích pokrytých jemně oranžovým sněhem. Podle meteorologů jde o důsledek písečných bouří nad Saharou.


Čtěte dále: Půl století od Gagarinova posledního letu. Až nyní se vyjasňuje proč zemřel

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.