Rekordní dvacátý grandslamový titul. Roger Federer vyhrál Australian Open

Federer na Australia Open

Rekordní dvacátý grandslamový titul. Roger Federer vyhrál Australian OpenNOVÉ
Tenista Roger Federer Foto:

1

Švýcarský tenista Roger Federer vyhrál pošesté Australian Open. Získal tak  dvacátý grandslamový titul. Tuto hranici dokázali v minulosti překonat jen tři ženy: Margaret Courtová, Serena Williamsová a Steffi Graffová. Federerovi se v pěti setech podařilo porazit Chorvata Marina Čiliče. Informuje o tom server BBC.

Šestatřicetiletý Federer triumfoval v Melbourne již pošesté s výsledkem 6:2, 6:7 (5:7), 6:3, 3:6 a 6:1. Souboj trval více než tři hodiny, zpočátku to ale vypadalo na rychlou hru. Federer ovládl první set, pak se ale Čilič vzchopil a skóre vyrovnal. Rozhodlo se v pátém setu, kdy Federer dokázal ustát Čiličův počáteční tlak a nakonec zvítězil 6:1.

„Jsem tak šťastný, je to neuvěřitelné...po loňské sezóně je to něco neuvěřitelného,” radoval se Federer. Marin Čilič se v pořadí ATP posunul na 3. místo.

Roger Federer je s 20 vyhranými turnaji ve vedení před Rafaelem Nadalem, který jich má na svém kontě 16.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.