1 Požár ubytovny

Ve vyhořelé ubytovně v Plzni bylo nalezeno lidské tělo

NOVÉ

Témata: , ,

V místě úterního požáru ubytovny v Plzni-Karlověnašli vyšetřovatelé torzo lidského těla. Totožnost mrtvého kriminalisté zjišťují. Dosud věděli jen o 12 lidech, kteří při požáru utrpěli zranění. Krajští kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Zadrželi kvůli tomu jednoho muže, který je zatím v policejní cele, uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. Další podrobnosti o zadrženém muži neuvedla. O mrtvém se zatím ani neví, zda jde o muže či ženu.

Na místo ubytovny, kterou v úterý ráno zničil požár, nastoupili vyšetřovatelé hasičů a policie. Požár vypukl v úterý krátce před 8:00, po dvou a půl hodinách se ho hasičům podařilo lokalizovat. „Hasební práce byly ukončeny až v 3:00,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Přes noc byly na místě dvě jednotky hasičů, kteří spáleniště ještě prolévali vodou. Kde to bylo možné, rozebírali konstrukci a likvidovali skrytá ohniska požáru. Hasiči stále hlídají a kontrolují místo a v případě potřeby pomáhají vyšetřovatelům.

Zatím není ani přesně vyčíslená škoda, kterou oheň způsobil. Spolumajitel ubytovny v úterý odhadl škodu na 40 milionů korun. O příčinách vzniku požáru, kvůli kterému hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu a fakultní nemocnice aktivovala traumatologický plán, se vedly v úterý na místě debaty. Někteří z lidí ubytovaných v objektu řekli, že jeden z lidí si vařil jídlo a zřejmě usnul u vařiče, který začal hořet. Policie ani hasiči ale tuto verzi nepotvrdili, příčinu požáru stále zjišťují.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Požár na vrcholu Ještědu. Uzavřeli kvůli němu i vysílač, nejezdí lanovka

Požár na vrcholu Ještědu. Uzavřeli kvůli němu i vysílač, nejezdí lanovka


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.