1 OBTĚŽOVÁNÍ NA PLACE

Americká televize vyplatila miliony dolarů herečce, kterou urazil kolega nevhodnými poznámkami

, NOVÉ

Témata: , ,

Americká CBS, jedna z nejsledovanějších televizí v zemi, zaplatila 9,5 milionu dolarů (přes 200 milionů Kč)  herečce Elize Dushkuové jako vyrovnání za nevhodné poznámky, které měl její kolega, herec Michael Weatherly, během natáčení seriálu. Informuje o tom americká CNN i deník The New York Times.

Vyrovnání přichází poté, co herečka obvinila svého kolegu z obtěžování. Ten měl mít během natáčení nevhodné poznámky o hereččině vzhledu, učinit sexuální narážku a říct vtip o znásilnění, píše deník New York Times s odkazem na detaily smírčí dohody. 

Herečka měla smlouvu na tři epizody seriálu s možností stát se následně stálou postavou v seriálu. Poté, co obvinila kolegu Michaela Weatherlyho, že ji na place obtěžoval, ji však ze seriálu „odepsali“. Výše vyrovnání proto po dohodě s CBS odpovídá zhruba částce, kterou by si herečka vydělala, pokud by odpracovala na seriálu celé jeho čtyři řady. „Tato obvinění jsou příkladem toho, že přes naší veškerou snahu o bezpečné a respektu plné pracovní prostředí není naše práce ani zdaleka u konce,“ uvedla k případu CBS.

Herec, který měl Dushkuovou obtěžovat, se za své chování omluvil. „Během procesu natáčení naší show jsem udělal pár vtipů na některé repliky ze scénáře. Když mi Eliza řekla, že jsou jí to, co říkám, i moje pokusy o humor nepříjemné, byl jsem ve velkých rozpacích, že jsem ji urazil a okamžitě jsem se omluvil. Po hlubším zamyšlení nad tou situací lépe chápu, že to, co jsem řekl, nebylo ani vtipné, ani vhodné a za to se omlouvám a lituji bolesti, kterou jsem Elize způsobil,“ řekl k případu Michael Weatherly.

Nejde o jediný případ obtěžování týkající se americké CBS. V září tohoto roku rezignoval její ředitel Les Moonves v důsledku řady obvinění ze sexuálního obtěžování. Moonves obvinění odmítá. CBS uvedla, že společnost spolu s Moonvesem daruje 20 milionů dolarů skupinám podporujícím globální kampaň proti sexuálnímu obtěžování MeToo. Některé z dvanácti žen, které Moonves údajně obtěžoval tvrdí, že je donutil k orálnímu sexu, anebo že se před nimi bez jejich souhlasu odhaloval. Odmítnutí se prý podepsalo na jejich následující kariéře.


Čtěte dále: „Jen“ zneužití. Španělský soud neuznal znásilnění, viníkům uložil 9 let

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.