1 Evakuace syrské Ghúty

Sýrie ovládla 70 procent východní Ghúty, tu už opustily tisíce lidí

, NOVÉ

Témata: ,

Ze syrské východní Ghúty začali ve čtvrtek poprvé od začátku bojů odcházet civilisté ve velkém počtu. Zatím jich podle CNN s odvoláním na syrské zdroje odešly tisíce. Evakuace ale stále pokračuje. Syrský režim kontroluje již 70 procent oblastí ve východní Ghútě, které doposud ovládali povstalci.

Syrská státní televize vysílala záběry mužů, žen a dětí odcházejících z města Hamúríja ve východní Ghútě, kterou ve čtvrtek převzala pod kontrolu syrská vládní vojska. Nesli vaky, matrace i kufry, někteří na hlavách. V davu lidí bylo vidět i stádo ovcí.

Televize Al-Majádín uvedla, že k evakuaci byly přistaveny autobusy. Lidé mají být svezeni k identifikaci do vládního střediska. Muži oslovení televizními štáby řekli do kamery, že je ozbrojenci drželi na místě proti jejich vůli.

Lidé odcházejí nejen z Hamúríje, ale také z měst Džisrín a Sakba. Všechna jsou v jižní zóně východní Ghúty, kterou už jen zčásti kontroluje povstalecká skupina Fajlak ar-Rahman.

Syrská armáda se spojenci bojuje o východní Ghútu od 18. února. O život přišlo na 1200 lidí.

Čtěte také: Turecká armáda stojí na okraji Afrínu. Ve městě jsou tisíce civilistů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.