Štýrsko nabízí bohaté lyžařské vyžití

Lyžování ve Štýrsku

Štýrsko nabízí bohaté lyžařské vyžitíNOVÉ
Lyžování ve Štýrsku Foto:

Foto: © Martin Huber / © Petz / © Steiermark Tourismus / ikarus.cc / © Ausseerland-Salzkammergut / ikarus.cc

Cestování

Lyžařské středisko Schladming-Dachstein, které je součástí oblasti Ski amadé, patří k nejlepším Rakouska. Právě v rámci celého Ski amadé lze využít řadu nabídek. Mimo jiné 4=3, tedy 4 dny lyžování za třídenní skipas. Pro aktivní seniory je připravena akce „sixty plus package“ a pokud si zájemce v akčních týdnech zarezervujete 7 nocí v hotelu, dostane šestidenní skipas zdarma. V březnu ve Schladming-Dachsteinu pro návštěvníky připravily „ladies week“. Dvojice, která přijede na celý týýden, obdrží jeden šestidenní skipas zdarma.

Více než 226 kilometrů sjezdovek, 76 lanovek a vleků. taková je bilance Murau-Murtal vhodného pro začátečníky, věčné začátečníky i ty, kteří upřednostňují snowboard nebo freeride. Nabízí se i noční lyžování. Pokud člověk nechce strávit celý jen na sjezdovce, místní Après-Ski je důkazem toho, zimní dovolená není jen o lyžování. Veškeré vybavení je návštěvníkům k dispozici v půjčovnách, začátečníkům s prvními metry sjezdu pomůžou lektoři a horští průvodci je vezmou na túru.

Lyžařské středisko Loser se nachází v krásném prostředí, nad štýrským jezerem Altaussee, které důvěrně znají milovníci Agenta 007 z poslední bondovky Spectre. Sjezdovky se zde rozkládají na dvou svazích, které leží proti sobě a jsou pohodlně propojeny lanovkami. Z celkových 33 kilometrů sjezdovek je jich 15 kilometrů modrých, což jistě ocení všichni, kteří se na lyžích ještě necítí příliš jistě. Pokud by zájemci naopak rádi vyzkoušeli adrenalin mimo sjezdovky, místní instruktoři se s nimi vydají na freeride. Skipass do areálu Loser můžete zakoupit online na webových stránkách.

Klidné sjezdovky, které nepřekypují davy lyžařů, to je Hochsteiermark. Ideální destinací je také pro rodiny s dětmi. Přes 120 kilometrů sjezdovek v několika regionech propojuje více než 50 vleků a lanovek. Středisko Maria Zeller leží dvě hodiny cesty z Vídně. Až člověka přestane bavit lyžování, může se vydat na sáňkařskou dráhu, která je večer osvětlená. Pro děti jsou tu nachytané dvě lyžařské školy.

Na jihovýchodě rakouského Štýrska čeká Thermen- und Vulkanland. Termální prameny v Loipersdorfu, Bad Blumau nebo v Bad Waltersdorfu jsou až 3 000 metrů hluboké a voda v nich dosahuje teploty 110 stupňů. Pokud zájemce využije nabídky GenussCard, nebudete litovat. Karta mu otevře cestu ke 180 výletním cílům v celém regionu Thermen- und Vulkanland. Od muzeí ve městě Graz, přes zámky, golfová hřiště i vinotéky a obchody s delikatesami, to vše si může s GenussCard užít výhodně a snadno. Procházka po stezce po stopách vulkánů potěší všechny, kteří chtějí strávit čas v přírodě.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Noční aktivity v největším rakouském lyžařském středisku Stubai

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.