1 TRH PRÁCE

Nezaměstnanost v USA v dubnu klesla nejníže za téměř půl století

, NOVÉ

Témata: , , ,

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v dubnu klesla na 3,6 procenta z březnových 3,8 procenta. Ocitla se tak nejníže za 49 let, oznámilo americké ministerstvo práce. Ekonomika vytvořila 263 000 pracovních míst, zatímco analytici v průzkumu agentury Reuters v průměru předpokládali, že vznikne 185 000 pracovních míst.

Nejnovější údaje z trhu práce signalizují, že americké podniky potlačily dřívější obavy z případného zpomalení růstu ekonomiky v letošním roce a očekávají silnou spotřebitelskou poptávku.

Americké ministerstvo obchodu minulý týden oznámilo, že růst největší ekonomiky světa v letošním prvním čtvrtletí zrychlil na 3,2 procenta z 2,2 procenta v závěru loňského roku. I to bylo vysoko nad tehdejšími odhady analytiků.

„Dubnová zpráva o zaměstnanosti potvrdila, že trh práce zůstává ve velmi dobrém stavu. To je příznivá zpráva pro americké domácnosti,“ uvedl ekonom Mohamed El-Erian z finanční společnosti Allianz. „Pomůže to zajistit, aby americká ekonomika dál podávala lepší výkon než jiné vyspělé země,“ dodal.


Čtěte dále: Američtí vojáci loni v operacích v cizině zabili 120 civilistů. Podle NGOs to bylo mnohem více

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.