1 Převoz zbraní

V Británii poslali do vězení českého řidiče kvůli pašování zbraní

NOVÉ

Témata: ,

Britský soud poslal na osm let do vězení českého řidiče nákladního automobilu, v němž převážel deset pistolí a munici. Muž byl zadržen 1. září poté, co lodí připlul z Nizozemska do přístavu Killingholme na východním pobřeží Anglie, informovala v pátek BBC.

Britský Národní kriminální úřad (NCA) sdělil, že 46letý český občan David Abeles převážel deset poloautomatických pistolí Heckler & Koch P2000 a 250 nábojů.

U soudu v Leedsu Čech držení zbraní a munice přiznal. „Pistole dovezené Abelesem byly plně funkční palné zbraně s přibalenými náboji,“ řekl vyšetřovatel NCA Tom Barford. „Pro organizované zločince by to byla zbraň vhodná k okamžitému použití, schopná ukončit životy,“ vysvětlil Barford.

„Zbraně jako tyto jsou spolu s brokovnicemi nejčastěji používanými střelnými zbraněmi v Británii,“ řekl dále kriminalista a dodal, že tyto zbraně mají těsnou souvislost s dodávkami drog. Zločinecké gangy je údajně používají k zastrašování konkurence a vynucování kontroly.

Čtěte také: Brusel podezírá Babiše ze střetu zájmů kvůli dotacím. Premiér mluví o lži


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.