3 TREST ZA NEVÝKONNOST

VIDEO: Nesplnily roční plán. Musely padnout na kolena a plazit se ulicemi

, UVNITŘ VIDEO

Témata: , ,

Zaměstnankyně jedné z čínských firem musely padnout na kolena a plazit se ulicemi města. Průvodce jim přitom dělal firemní vlajkonoš. Tímto ponižujícím způsobem se rozhodl zaměstnavatel potrestat své pracovnice za to, že nesplnily roční plán. Celou akci nakonec ukončila policie. Mezitím však na internet uniklo video, které vyvolalo veřejné pobouření. Firmu pak místní úřady dočasně uzavřely.

Video zachycuje zaměstnankyně čínské kosmetické firmy kdesi na východě země, píše německá Deutsche Welle. Plazí se po kolenou v plném provozu mezi udivenými kolemjdoucími. V čele průvodu pak jde muž třímající firemní vlajku.

Záběry, které unikly na internet, vyvolaly veřejné pobouření. Mnoho lidí takové zacházení se zaměstnanci, kterému nakonec učinila přítrž policie, odsoudilo jako nehumánní. Kosmetická firma byla v reakci na video dočasně uzavřena.

Zákon v Číně nedovoluje zaměstnavatelům ponižovat zaměstnance a udělovat jim fyzické tresty, naopak zaměstnancům dává právo na kompenzaci v případě, že je jim ublíženo, píše britský Daily Mail. I přes to nejde o první takový incident a řada čínských firem se uchyluje k veřejnému ponížení jako formě trestu.


Čtěte dále: Čína schůzku ministerstev nezrušila, jen posunula termín, vyvrací resort Zemanovo tvrzení

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.