V Letňanech zní Pražský výběr, na Rolling Stones čekají desetitisíce lidí

předskokani Rolling Stones

V Letňanech zní Pražský výběr, na Rolling Stones čekají desetitisíce lidíNOVÉ
Zpěvák a klávesista Pražského výběru Michael Kocáb Foto:

Foto: Pavol Frašo/Flickr.com/Wikimedia Commons CC 2.0 Generic License

1
Domov

Druhou předkapelou na koncertu skupiny Rolling Stones, který se dnes v rámci turné No Filter koná v pražských Letňanech, je Pražský výběr. Skupina začala hrát kolem 19:45, po 18:00 hudební show zahájili švýcarští rockeři Gotthard. V hledišti jsou tisíce lidí, další fanoušci stále přicházejí. Organizátoři očekávají návštěvu přibližně 50 000 lidí.

Pražský výběr si stejně jako Gotthard vybrali samotní Rolling Stones. Na předchozích třech pražských koncertech Rolling Stones se v rolích předkapel z tuzemských skupin představili Vladimír Mišík s Etc...a skupiny Lucie a Olympic. „Je to velká čest a vyvrcholení naší hudební dráhy, nikdy bychom tomu nevěřili, že se to může stát,“ uvedl zpěvák a klávesista Michael Kocáb.

Pražský výběr na velkém koncertu vystoupil naposledy v prosinci 2016 v pražské O2 areně. Kapela má za sebou dramatickou minulost. Mezi lety 1983 a 1986 měla zákaz působení. Poté se v roce 2006 po rozporech mezi Kocábem a Michalem Pavlíčkem rozpadla. Skupina nazvaná podle značky levného vína rozšířeného v 80. letech se na turné v roce 2012 znovu sešla v sestavě tvořené dnes vedle Kocába s Pavlíčkem baskytaristou Vilémem Čokem a bubeníky Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem.

Večerní koncert Rolling Stones je součástí evropské části jejich turné No Filter, které zahájili 17. května v irském Dublinu. Do Prahy dorazili ze Stuttgartu a následující vystoupení odehrají v neděli ve Varšavě.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Rolling Stones po 11 letech v Česku. Drží návštěvnický rekord, lístky ještě jsou

„Velká čest a vyvrcholení hudební dráhy“. Pražský výběr bude předskakovat Rolling stones