1 VULGÁRNÍ POZNÁMKY TRUMPA

OSN kritizuje Trumpa kvůli vulgárním poznámkám o imigrantech

NOVÉ

Témata: , ,

Vulgární výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa o imigrantech jsou šokující, ostudné a rasistické. Prohlásil to dnes mluvčí vysokého komisaře OSN pro lidská práva Rupert Colville. Podle něj Trumpovy poznámky otvírají dveře nejhorší stránce lidí a povzbuzují rasismus a xenofobii.

Trump ve čtvrtek v Bílém domě v diskusi se senátory na téma migrace podle dobře informovaných zdrojů za použití vulgárního výraziva protestoval proti tomu, aby do Spojených států přicházeli imigranti z Afriky nebo Haiti. „Proč sem necháváme všechny ty lidi z prdelí světa přicházet?“ řekl podle zdrojů amerických médií.

„Pokud je to pravda, jsou to šokující a ostudné výroky amerického prezidenta,“ konstatoval Colville v Ženevě novinářům. „Není pro to jiné označení než ‚rasistické‘,“ řekl mluvčí. „Nemůžete jako ‚prdele světa‘ zavrhnout celé země a kontinenty, jejichž obyvatelé, kteří nejsou běloši, proto nejsou vítáni,“ upozornil Colville.

Podle mluvčího nejde jen o vulgární slovník. „Tady jde o to, že jsou dál otvírány dveře nejhorší stránce lidí a je potvrzován a podporován rasismus a xenofobie, což by mohlo zničit životy mnoha lidí,“ dodal Colville.

Podle deníku The Washington Post šlo při debatě v Oválné pracovně Bílého domu o ochranný status přistěhovalců z Haiti, Salvadoru a afrických zemí. V tom se prezident otázal, proč musí přicházet tolik lidí z takových „prdelí“.

Ostré protireakce výrok vyvolal také například v Jihoafrické republice. „Naše země není prdelí, ani Haiti nebo kterákoli jiná strádající země,“ prohlásila zástupkyně generálního tajemníka Afrického národního kongresu (ANC) Jessie Duarteová. Politička zdůraznila, že i Spojené státy mají své problémy, jako je nezaměstnanost a lidi bez zdravotního pojištění. „Neuchýlili bychom se k tak opovržlivým poznámkám o jakékoli zemi, která má nějaké sociálně ekonomické nebo jiné potíže,“ řekla Duarteová.

Prezident Trump se proti zprávám ohradil. Napsal, že jeho slova byla tvrdá, ale takový slovník nepoužil.


Čtěte dále: Trump zrušil návštěvu Londýna. Nelíbí se mu stěhování ambasády

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.