1 SPOR V ODS

Černochová se pustila do Klause mladšího kvůli vojenským misím

, NOVÉ

Témata: , , ,

Včerejší názorový sloupek Václava Klause mladšího, který komentoval českou účast v misi NATO v Afghánistánu, rozhořčil jeho stranickou kolegyni, šéfku sněmovního branného výboru a expertku ODS pro otázky obrany Janu Černochovou. Názory svého kolegy srovnala s názory komunistů či SPD a odmítla, že by šlo o názory ODS.

V textu pojmenovaném Za co umírají čeští vojáci v Afghánistánu se Václav Klaus mladší zamýšlel nad vojenskou misí NATO v Afghánistánu a kladl si otázku, zdali se takové mise skutečně účastnit chceme. „Smyslem armády je především chránit vlastní zemi, její svrchovanost. Tohoto cíle by armáda měla být schopná. Naše není. Tato priorita by se měla změnit, protože svět není bezpečné místo a vždycky vám přátelé (i spojenci) nejvíce pomohou, když jste sám dostatečně silný a životaschopný,“ napsal Václav Klaus ml. v Právu. Na konci si pak klade otázku „Fakt to chceme? Proč?“. „Skoro největší armádu NATO má Turecko – a žádné vojáky v Afghánistánu nemá. Řada jiných zemí také ne. My tam vojáky mít chceme, není to naše povinnost,“ píše Václav Klaus ml.

Do svého stranického kolegy se ostře pustila expertka ODS na obranu Jana Černochová. „Od komunistů až po příznivce SPD to čekám, od spolustraníka nikoli. Václav Klaus ml. publikoval v Právu článek o operaci v Afghánistánu a o našich vojácích. Je plný faktických chyb a účelových nepřesností, které evokují, že je vše špatně a operace v Afghánistánu i smrt našich vojáků jsou zcela zbytečné,“ napsala v prohlášení Jana Černochová.

Názory Václava Klause ml. označila za čistě osobní a nikoliv za názory ODS, za faktické chyby  pak například „že se Turecko neúčastní mise v Afghánistánu – dvakrát misi ISAF dokonce velelo a zemřelo tam nejméně 15 tureckých vojáků“.

Čtěte dále: Dělnická strana chce v Dubí i přes zákaz demonstrovat kvůli incidentu na koupališti

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.