1 zase underground

Zemanem a Babišem pohrdám, proto odcházím. Dopis ředitele divadla vyvolal ‚blázinec‘

, NOVÉ

Témata: , ,

Známý hudební vydavatel a bývalý disident Vladimír Drápal se rozhodl opustit funkci ředitele Vrchlického divadla v Lounech. „Nemohu být loajálním státním zaměstnancem, pokud pro mě hlava státu a premiér ztělesňují vše, čím pohrdám,“ napsal Drápal v prohlášení, které vyvolalo na sociálních sítích značnou odezvu.

Drápal se k odchodu chystá po 16 letech. Přiměl jej především nárůst administrativy a osobní důvody. Značně však k rozhodnutí přispěla nespokojenost s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem a celkově s vývojem státu.

„Zjednodušeně řečeno: nemohu být loajálním státním zaměstnancem, pokud pro mě hlava státu a premiér ztělesňují vše, čím pohrdám. A směr, kterým se pod vedením panoptikální poslanecké sněmovny pomalu vydává naše země, ve mně vzbuzuje obavy a nedůvěru,“ napsal Lábus v rezignačním dopise, který významný představitel undergroundu zveřejnil na sociálních sítích.

Rozčarování ze současné politiky se však netýkalo jen celostátní politiky, ale i komunální: „Stejné pochyby vyvolávají možné výsledky komunálních voleb v našem městě. A já, pokud s něčím nesouhlasím a nemohu to změnit, považuji za nezbytné se toho alespoň neúčastnit. Jeden z mých nadřízených tuto vlastnost ohodnotil jako ‚kariérní sebevraždu‘ a evidentně se nemýlil.“

Dopis vyvolal na Facebooku značné emoce. Sdílelo jej několik stovek lidí a reagovalo na něj víc než tisíc uživatelů. Samotného Drápala reakce veřejnosti dojala. „Jaký můj dopis vyvolá ohlas a reakce jsem opravdu nečekal. Velice si vašich názorů a důvěry vážím, mile mě překvapily,“ napsal Drápal v reakci na značný ohlas.

Drápal k dopisu, který několik dní žil na sociálních sítích vlastním životem, přidal další upřesnění, že ředitelem divadla bude až do konce letošního roku. Drápal zároveň serveru Echo24 uvedl, že dopis vyvolal blázinec.

Drápal měl značnou zásluhu na rozvoji lounského divadla, z níž vytvořil kvalitní kulturní instituci, která svým významem přesáhla hranice města i regionu.

Vladimír Drápal je však především znám jako významná osobnost českého undergroundu. Kromě vedení lounského divadla řídí undergroundové hudební vydavatelství Guerilla records.

Drápal se do veřejného povědomí dostal v souvislosti se Zemanem již v roce 2015, kdy zveřejnil okolnosti okolo prezidentské návštěvy lounského divadla. Zemanovi například nedovolil k nelibosti ochranky v budově kouřit. Prezidentovi pak ještě během besedy položil nepříjemné otázky, kvůli kterým na něj Zemanovi příznivci při odchodu plivali.

Čtěte také: „Velká čest a vyvrcholení hudební dráhy“. Pražský výběr bude předskakovat Rolling stones

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.