1 Neobvyklý porod

Babička porodila v 61 letech vlastní vnučku pro svého homosexuálního syna

, NOVÉ

Témata: , , ,

Americký homosexuální pár snil o rodině, nakonec jim k tomu pomohli jejich příbuzní. Matka jednoho z mužů, 61letá Cecile Reynek Eledge, tak ke konci března porodila svou vlastní vnučku. Malá Uma se tak dostala na svět díky poněkud zamotanému umělému oplodnění, kdy byly použity spermie jejího otce a vajíčka své tety, informuje americká televize CNN.

Cecilin syn Matthew Eledge žije již několik let se svým manželem Elliotem Doughertym a oba si přáli založit vlastní rodinu. V té době se matka Matthewa nabídla s tím, že jim ráda poslouží jako náhradní rodička. Jedinou překážkou mohl být její vysoký věk – Eledgeové je 61 let – podle lékařů byla ale seniorka v dobré fyzické kondici a mohla postoupit umělé oplodnění.

Případ je ještě o něco zamotanější. Následně se do celého procesu totiž zapojila i 26letá Lea Yribeová, sestra Elliota, a darovala svá vajíčka. „Jsme nesmírně nadšení a vděční, že máme v rodině ženy, které byly ochotné to pro nás udělat,“ vyjádřil se pár pro CNN. Celý proces měli lékaři pod drobnohledem, jelikož sami uznali, že komplikace mohou nastat vždy.

Těhotenství nicméně proběhlo bez problémů a 25. března se na svět dostala 2 637 gramů vážící holčička Uma Louise Dougherty-Eledgeová. V porodním sálu nemocnice v Nebrasce původně chtěli sáhnout po císařském řezu, nakonec ale nebyl třeba. Umu na svět přivítala nejen její babička, které ji odnosila, ale rovněž oba otcové. Její teta, která darovala své vajíčka, se s holčičkou má pozdravit později.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Beze změny hrozí kolaps. Česko není připraveno na stárnutí populace

Vládní strany nechaly rodiče v nejistotě. ANO ani ČSSD netuší, jak vysoká bude rodičovská

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.