Odveta za smrt turistů v Gíze: při raziích vládní síly zabily 40 radikálů

Odveta za smrt turistů v Gíze: při raziích vládní síly zabily 40 radikálůNOVÉ
Útok na autobus s turisty v Egyptě Foto:

Foto: Reuters

Svět

Teror v Egyptě

Egyptské bezpečnostní síly v reakci na páteční bombový útok na autobus s turisty poblíž pyramid v Gíze, který si vyžádal čtyři mrtvé, podnikly v sobotu razie na několika místech v zemi a zabily při nich 40 radikálů. Informovalo o tom egyptské ministerstvo vnitra.

Zásah bezpečnostních sil se uskutečnil ve třech oblastech, na severu Sinajského poloostrova a v Gíze, kde bylo zabito 30 radikálů.

Ministerstvo nesdělilo, zda byli podezřelí spjati s pátečním útokem, oznámilo jen, že 30 osob bylo zabito při zátahu na jejich úkryty v Gíze, odkud teroristé plánovali sérii útoků na státní instituce a turistické cíle. Deset dalších podezřelých radikálů bylo zabito na severu Sinaje, kde bezpečnostní složky bojují proti místní odnoži organizace Islámský stát (IS). Podle státní tiskové agentury MENA byli podezřelí zabiti v boji.

Výbuch bomby u autobusu se zahraničními turisty poblíž pyramid v egyptské Gíze v pátek zabil tři Vietnamce a jejich místního průvodce. Deset vietnamských turistů bylo zraněno, stejně jako jejich egyptský řidič. Je to první útok v Egyptě cílený na turisty po téměř dvou letech. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil.

Čtěte také: Bombový útok na autobus s turisty v Egyptě. Jsou čtyři mrtví a zranění

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články