1 slavný hrad

Hrad ve Francii, kde zemřel král Richard Lví srdce, je na prodej

, NOVÉ

Témata: , ,

Unikátní položka se nedávno objevila na francouzských webových stránkách firmy Le Bon Coin, která zprostředkovává prodej a nákup různých věcí. Za jeden milion eur si zde nyní můžou zájemci pořídit hrad Chalus. Ten se proslavil jako místo, kde v roce 1199 naposledy vydechl anglický král Richard I. Lví srdce. O prodeji informoval francouzský server local.fr.

Budoucí majitel za své peníze získá 15 místností, žalář a především temnou minulost, která se k hradu váže. Přesná cena panství je 996 400 € a celková plocha pozemků, které k hradu náleží, je zhruba 13 hektarů. 

Hrad se nachází v jihozápadní části Francie a vlastnilo ho několik významných francouzských rodin. Nejvíce známý je ale jako místo, kde zemřel král Richard Lví srdce. Ten zemřel na následky zranění, které utrpěl při boji právě o hrad Chalus. 

Čtěte také: VIDEO: Lynč policistů, tisíc hořících aut. Francie slavila nový rok

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.