Skutečná cesta do normálu?

ÚHEL POHLEDU

Skutečná cesta do normálu?
Je opravdu nejvyšší čas přestat lidem lhát a nalít jim čistého vína, že vakcína je pouze částečná ochrana pro ohroženou skupinu obyvatel, ale rozhodně není cestou k „běžnému“ životu, jak jsme ho znali. Foto: Shutterstock
3
Úhel pohledu
Jan Tománek
Sdílet:

Nestačím se divit, kolik mých přátel - mladých lidí má potřebu ukázat na sociálních sítích své rameno s náplastí.
Četli jste někdy vyjádření lidí, proč se nechají očkovat?

Znáte někoho, kdo plánuje, nebo se nechal očkovat pro své zdraví? Přízemní, že? Dnes se lidé očkují, aby mohli do kina a divadla, aby mohli za babičkou a k moři. Nebo jen prostě proto, že je to cool a dělají to tak ostatní.

Jako jedno memento za všechny, budiž smutné vyjádření jedné maminky, které mi poslala: „Vzhledem k tomu, že už nikdy nechci být zavřená s dětmi měsíc v karanténě a izolaci, nechci se prokazovat neustále testem o negativitě, chci zase cestovat a co nejnormálněji žít, nechala bych si do žil píchnout klidně i ocet, ať už za tou šaškárnou můžu udělat tlustou čáru. Nemá to s dobrovolností nic společného, nejsem ani na sebe pyšná, ale už chci mít pokoj. Takže mám 2 měsíce po covidu a už jsem do sebe nechala píchnout první dávku. A teď mě třeba ukamenujte. Ano, vím, je to strašné, ale mám doma 5 dětí a po roce distanční výuky fakt už nemám sílu bojovat. Už nechci jen přežívat zavřená doma, chci zase trochu žít. A to bez covidpasu asi hned tak nepůjde. Nejhorší je, že za totáče jsme měli aspoň možnost emigrovat. Ale ani to teď není. Kam? Když je to všude jak přes kopírák. Jen jsme, samozřejmě best...“

Je zcela zvrácené, co dokáže roční masáž udělat s normálními lidmi – ta beznaděj je nezměrná. Začínám věřit, že kdyby někdo dostatečně dlouho hlásal, že je pro dobro společnosti potřeba si uřezat nohu, že zoufalí a zmanipulovaní lidé budou dobrovolně stát fronty na pilky.

Ale ono to samozřejmě neskončí – to je zcela naivní představa.

Foto: Týdeník Echo

Jedna z nejlépe proočkovaných zemí Seychely zaznamenávají opět nárůsty onemocnění. Záhada WHO? Řekl bych, že se spíš konečně srazila představa o dokonalé očkovací látce, kterou nás zásobují farmaceutické firmy, vlády a média a skutečná realita, na kterou mnozí lékaři už téměř rok upozorňují. Tedy to, že vakcína není dostatečně klinicky odzkoušená, že nemusí zdaleka fungovat na veškeré mutace, a že zkrátka není všespásná. Navíc naprosto nezaručuje, že zabrání přenosu nemoci. Takové studie se totiž běžně nedělají, i když nám opět politici tvrdí opak.

Přirozená imunita, klasicky prodělané onemocnění a tím získané ochranné látky jsou bagatelizovány a zesměšňovány a razí se jediná cesta vakcinace bez jakýchkoli rizik a vedlejších účinků.

Opět není překvapením, že někteří z výrobců vakcín se už nechávají slyšet, že bude potřeba na podzim znovu přeočkovat – aby ne, pro ně je to samozřejmě výhodné. Miliardový byznys se roztočil a každý chce smočit zobáček.

Bylo by dobré také covidpas konečně pojmenovat jeho pravým jménem – tedy pouze „skvěle“ zvráceně vymyšlenou komerční pobídkou pro lidi - aby měly farmaceutické firmy ještě vetší kšefty, ze kterých pak mohou platit „odborníky“ a politiky, kteří za ně lobují.

Foto: Týdeník Echo

Je opravdu nejvyšší čas přestat lidem lhát a nalít jim čistého vína, že vakcína je pouze částečná ochrana pro ohroženou skupinu obyvatel, ale rozhodně není cestou k „běžnému“ životu, jak jsme ho znali. Stejně jako k němu nevede cesta nesmyslných testů a lockdownů, které přinášejí do zničené společnosti jen další a další škody.

Přitom jediná rozumná cesta před lidmi leží na stole od samého začátku – zkrátka přestat strašit nemocí s reálnou smrtností hluboko pod jedno procento (pro mladé lidi dokonce v řádech jednotek promile) a vzít covid jako další z běžných virových onemocnění, kterých v populaci létají tisíce, a začít zase normálně žít.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články