VIDEO: Na zahradě našel granát, hodiny na něm preventivně ležel. Policie: Nezalehávajte výbušniny!

Bizarní případ

VIDEO: Na zahradě našel granát, hodiny na něm preventivně ležel. Policie: Nezalehávajte výbušniny!NOVÉ
Po třech hodinách na nevybuchlém granátu skončil muž s podchlazením v nemocnici Foto:

REPROFOTO: Youtube / RTL Nieuws

1
Svět
Echo24
Sdílet:

„Hrdina bez příčiny“ či „muž, který se příliš zakoukal do akčních filmů“. Tak a podobně veřejnost na sociálních sítích a v diskusích médií komentuje středeční chrabrý čin Nizozemce z města Venlo, který si preventivně lehl na granát z druhé světové války. Ten našel při okopávání záhonku. Na granátu zůstal ležet celé tři hodiny, než se případu ujali specialisté, informuje omroepvenlo.nl.

Na výbušninu z druhé světové války narazil muž z nizozemského Venlo během středečního okopávání zahrádky. Nejdříve granát zasypal pískem, jakmile ale předmět začal zničehonic syčet, hned si na něj lehl ve snaze minimalizovat škody, kdyby náhodou došlo k výbuchu. Takhle na granátu ležel celé tři hodiny za mrazivého počasí, zatímco bezpečnostní složky evakuovaly přes 100 lidí z okolních budov.

Pyrotechnici se na místo dostali až v jednu ráno, nakonec ovšem označili granát za neškodný, jelikož už v sobě neměl výbušnou směs. Lidé se tak mohli bez obav vrátit do svých domovů. Co ale způsobilo údajné „syčení“, pro ně zůstává záhadou. Co se týče nebojácného muže, toho se poté ujali zdravotníci a odvezli ho do nemocnice kvůli podchlazení.

Experti pro jistotu varovali nizozemskou veřejnost, že se v podobných případech „důrazně nedoporučuje ležet na výbušninách“. „Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je držet se od bomby co nejdál a zavolat policii,“ řekla mluvčí tamějších bezpečnostních složek Veronique Klaassenová.

Diskutéři na sociálních sítích označili muže za „hrdinu bez příčiny“ či „hrdinu, kterého svět nepotřebuje, ale kterého si zaslouží“. Zatímco mnozí chválí jeho chrabrý čin, jiní dodávají, že ruční granát nemá v případě výbuchu tak velký rádius (přestože střípky mohou letěl poměrně slušnou vzdálenost). Kdyby k něčemu nakonec opravdu došlo, zbytečně by se „odpravil“.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Tajemné signály z vesmíru. Vědci zachytili opakované radiové vlny z daleké galaxie

Romantický výlet ponorkou k Titaniku? Připravte si 100 000 dolarů

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články