Tajemství budoucí ministryně. Taťána Malá neprošla zkouškami na insolvenčního správce

Babišova nová ministryně spravedlnosti

Tajemství budoucí ministryně. Taťána Malá neprošla zkouškami na insolvenčního správceNOVÉ
Taťána Malá Foto:

Ilustrační foto: Stream ČTK

Domov

Echo24

Profesní schopnosti favoritky Andreje Babiše Taťány Malé pro řízení resortu ministerstva spravedlnosti jsou ještě menší, než se doposud veřejně vědělo. Malá se totiž opakovaně pokoušela zdolat zkoušky na insolvenčního správce, kde však neuspěla. Zkoušky pořádá ministerstvo spravedlnosti a kdo jimi projde, získá v právnickém oboru velmi lukrativní práci.

Poslankyně Taťána Malá zkouškou neprošla podle informací deníku Echo24 dvakrát v roce 2013. Nyní ji premiér Andrej Babiš navrhuje do čela resortu spravedlnosti. Prezident Miloš Zeman vládu jmenuje zítra, čímž Malá získá dohled mimo jiné i nad insolvenčními správci. Kritici jí vyčítají nedostatečné vzdělání.

Sama Taťána Malá na dotaz deníku Echo24, zda se zkoušek na insolvenčního správce účastnila, neodpověděla. I ministerstvo spravedlnosti, jehož šéfkou se zítra Taťána Malá stane, mlčí. „Výsledky zkoušek se zveřejňují pod identifikačním číslem účastníka, ne pod konkrétními jmény. Výsledek zkoušky je osobním údajem, který u konkrétních účastníků nelze sdělovat,“ uvedla pro deník Echo24 tisková mluvčí Tereza Schejbalová. V Česku je nyní něco přes 600 insolvenčních správců.

Malá na sebe upozornila především v lednu 2018, když v rozhovoru pro deník Info.cz hovořila o možném odkladu Babišova stíhání do skončení volebního období. Sněmovní opozice Malé vyčítá kromě výroku o Babišově stíhání také vzdělání z bratislavské Panevropské vysoké školy, které v ČR není dostatečné pro výkon advokacie, a podnikání jejího manžela v oblasti insolvenčních řízení a nebankovních půjček.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Poche není jediný zádrhel, komunistům vadí i Malá. Šéf KSČM se sejde s Babišem

Kandidáti na ministry se představili Zemanovi. Proti Malé je vedena kampaň, tvrdí Babiš

Výrok o odložení Babišova stíhání měl vyvolat debatu o imunitě, tvrdí Malá