1 Unesená žena

Justiční omyl? Soud povolil nové řízení v případu unesené ženy z Kroměříže

, NOVÉ

Témata: , , ,

Krajský soud ve Zlíně ve středu povolil obnovu řízení v případu únosu dcery podnikatele z Kroměříže z roku 2014. Před několika týdny soud přerušil výkon trestu Michalu Šnajdrovi, který byl v kauze odsouzen na deset let. Není vyloučeno, že ve vztahu k němu šlo o justiční omyl. Pětiletý trest vězení za účast na únosu si vyslechl ještě Ladislav Faltýnek, ze zdravotních důvodů byl i jemu výkon trestu přerušen. Podle Faltýnka se Šnajdr únosu neúčastnil. Policie v případu už obvinila další lidi, kterým hrozí osm až 15 let vězení. Dotyční jsou stíháni na svobodě.

Faltýnek ve středu u soudu řekl, že se Šnajdr na únosu nijak nepodílel a byl odsouzen neprávem. Únos podle něj spáchalo pět jiných lidí, které následně jmenoval. V den akce byl v jejich blízkosti, o únosu údajně ale neměl tušení. Výrazně tedy změnil svou původní výpověď. „Neměl jsem odvahu říct pravdu. Byl jsem pod tlakem lidí, kteří mi vyhrožovali zlikvidováním mé rodiny. Věděl jsem, že tito lidé jsou nebezpeční,“ řekl Faltýnek. Šnajdrovi, kterého prý nezná, se ve středu omluvil, stejně tak jeho rodině.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Učitel tance zneužíval předškolačky, soud jej poslal na devět let do vězení

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.