Ski amadé v Gasteinu obohatí nová lanovka i festival

Ski amadé v Gasteinu obohatí nová lanovka i festivalNOVÉ
Lyžování v oblasti Ski amadé v Rakousku Foto:

Foto: © Ski amadé

Svět

Lyžování v Rakousku

Lyžařskou sezónu v nejvýše položeném neledovcovém lyžařském centru Gastein, situovaném v Rakousku v oblasti Ski amadé, obohatí otevření nové lanovky Schlossalmbahn. Její provoz bude slavnostně zahájen ve dnech 18. až 20. ledna 2019, kdy proběhne také Sound & Snow Festival Gastein. Ski amadé je je největší lyžařská zóna v Rakousku, skládá se celkem z pěti regionů a celkem 25 lyžařských areálů, které dohromady nabízí 760 kilometrů všemožných sjezdovek.

Připraveny jsou sjezdovky jak pro zkušené lyžaře, tak rodiny s dětmi. Pro ty mají areály v nabídce slevovou akci Mini´s Week. Nejen dětem, ale i starším pomohou s prvními kroky na lyžích profesionální instruktoři. V lyžařském centru Gastein se zase návštěvníci mohou těšit na odpočinek v termálních lázních či naopak zažít freeride na vysokohorských pláních.

Oblíbenou atrakcí salcburského areálu je rovněž visutý most na horu Stubnerkogel položený ve výšce 28 metrů nad propastí. Po přejití mostu v celé jeho délce 140 metrů se naskytne působivý výhled na okolí. Na druhé straně horské stanice leží vyhlídková plošina „Glocknerblick“. Pří příznivých podmínkách odsud mohou lidé vidět až na nejvyšší horu Rakouska – Grossglockner, jehož vrchol dosahuje 3798 metrů nad mořem.

Lyžování v oblasti Ski amadé v Rakousku
Lyžování v oblasti Ski amadé v Rakousku Foto:

Foto: © Ski amadé

Lyžování v oblasti Ski amadé v Rakousku
Lyžování v oblasti Ski amadé v Rakousku Foto:

Foto: © Ski amadé

Čtěte také: FOTOGALERIE: Noční aktivity v největším rakouském lyžařském středisku Stubai

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články