1 DĚDICTVÍ

Choupette truchlí, ztratila páníčka Lagerfelda. Ten z ní dost možná udělal nejbohatší kočku na světě

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Po nedávno zesnulém Karlu Lagerfeldovi netruchlí jenom módní svět. V černém závoji se s ním rozloučila i jeho zarmoucená kočka Choupette. Učinila tak prostřednictvím svého Instagramu, který sleduje přes 270 tisíc lidí. Útěchu by však mohl Lagerfeldův ikonický mazlíček najít v dědictví. Legendární módní návrhář jí totiž dost možná odkázal slušnou část ze svého miliardového jmění.

Kočka Choupette byla s Karlem Lagerfeldem, který zemřel minulý týden ve Francii, od roku 2011. Její život je velmi dobře zdokumentován. Nyní sedmiletý domácí mazlíček má svého vlastního bodyguarda, osobního kuchaře a dvě služebné. Nejde však o žádného povaleče, ve volných chvílích cvičí jógu pro kočky a například v roce 2014 vydělala Choupette v reklamních kampaních kolem tří milionů euro (přes 70 milionů Kč), připomíná britský The Guardian.

Podle francouzských médií by se nyní Choupette mohla po vzoru jiných mazlíčků slavných lidí stát boháčem. Karel Lagerfeld jí totiž nejspíše odkázal část svého jmění, které dosahuje částky kolem 170 milionů eur (téměř 4,5 miliardy Kč). Ačkoliv to francouzské zákony neumožňují, Lagerfeld byl rodák z německého Hamburku a podle francouzského listu Le Figaro může kočka v rámci německých zákonů po módním návrháři dědit, pokud ji za dědice označil.

Ve světě slavných by však nešlo až o tolik ojedinělý případ. Britský módní návrhář Alexander McQueen odkázal svým třem psům v závěti cca 57 tisíc euro (kolem 1,5 milionu Kč), americká moderátorka Oprah Winfreyová avizovala, že chce svým psům nechat alespoň tisíců 35. Už ve třicátých letech minulého století se tvrdilo, že americká milionářka Ella Wendelová odkázala svému pudlovi přes 440 milionů korun, píše The Guardian.

Čtěte také: Zemřel legendární módní návrhář Karl Lagerfeld

Kdo se nyní o Choupette stará, není jasné. Lagerfeld ji původně získal od svého kamaráda, modela Baptisty Giabiconiho, píše server 20min.ch. Je tak pravděpodobné, že se nyní vrátí ke svému původnímu majiteli.

Extravagantní Lagerfeld proslul jako nezávislý tvůrce. Spolupracoval s takovými značkami jako Chloé, Fendi či Chanel, kde zůstal od roku 1983 až do své smrti. V roce 2004 navrhoval šaty pro Madonnu či Kylie Minogue, ve stejném roce navrhl i kolekci pro švédskou společnost H&M, která se vyprodala za dva dny. 


Čtěte dále: Zemřel slovenský politolog, signatář Charty 77 Miroslav Kusý

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,