1 Zákaz pití na pracovišti

Kaufland prý zakázal pití na pracovišti, zlobí se lidé. Je to zavádějící, reaguje obchod

, NOVÉ

Témata: , ,

Fotografie interního sdělení pro zaměstnance Kauflandu rozzlobila uživatele na sociálních sítích. Na něm totiž stálo, že zaměstnanci mají nově zakázáno jíst a pít na svém pracovišti, a to bez výjimek. Podle mluvčí Kauflandu Renaty Maierl je ovšem znění zákazu zavádějící.

Fotografie nově vydaného zákazu se objevila na facebookové stránce Přiznání prodejců. Jídlo a pití se podle nového pravidla může konzumovat pouze o přestávkách a na předem určených místech, tedy v kuřárně a ve společenské místnosti. Zákaz konzumace čehokoliv na prodejní ploše platí od 2. ledna po celý rok, a to včetně léta.

„V tuto chvíli již nejsou žádné výjimky, kdy by si mohl zaměstnanec nosit nápoje na své pracoviště, (informace, pokladny, pult, sklad),“ uvedlo vedení Kauflandu v interním sdělení pro zaměstnance. „Pokud někdo musí pít během práce, pak je nutné, aby pro tuto skutečnost doložil potvrzení od lékaře.“

Informace o novém zákazu vyvolala nemalou vlnu negativních reakcí, samotnou fotografii sdílelo na facebooku přes 1500 lidí. Řada z nich upozorňuje, že podobná nařízení mohou být dokonce důvodem k odchodu z práce.

Podle mluvčí Kauflandu Renaty Maierl je ovšem znění zákazu špatně formulované. „Musím s politováním konstatovat, že opatření uvedená ve zmiňovaném sdělení byla zavádějící, a je pochopitelné, že mohla vyvolat u našich zaměstnanců nevoli,“ uvedla pro server Echo24.

Přestože se ve sdělení píše pravý opak, pracovníci na pokladnách a informacích podle ní mohou mít nadále láhev s pitím přímo na svém pracovišti na k tomu určeném místě, obdobně jako zaměstnanci ve skladu, pekárně a na obslužném pultu. Co se týče jídla, tam zákaz platí na celé prodejní ploše filiálky. K občerstvení nadále slouží společenská místnost či kuřárna.

„Jménem společnosti Kaufland se všem zaměstnancům za toto nedopatření omlouváme. Spokojenost našich zaměstnanců a příjemné pracovní prostředí jsou pro naši společnost zásadní,“ doplnila Renata Maierl.

Čtěte také: Policie vykázala novináře od Úřadu vlády. Nedorozumění, reagovala mluvčí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.