1 Zákaz pití na pracovišti

Kaufland prý zakázal pití na pracovišti, zlobí se lidé. Je to zavádějící, reaguje obchod

, NOVÉ

Témata: , ,

Fotografie interního sdělení pro zaměstnance Kauflandu rozzlobila uživatele na sociálních sítích. Na něm totiž stálo, že zaměstnanci mají nově zakázáno jíst a pít na svém pracovišti, a to bez výjimek. Podle mluvčí Kauflandu Renaty Maierl je ovšem znění zákazu zavádějící.

Fotografie nově vydaného zákazu se objevila na facebookové stránce Přiznání prodejců. Jídlo a pití se podle nového pravidla může konzumovat pouze o přestávkách a na předem určených místech, tedy v kuřárně a ve společenské místnosti. Zákaz konzumace čehokoliv na prodejní ploše platí od 2. ledna po celý rok, a to včetně léta.

„V tuto chvíli již nejsou žádné výjimky, kdy by si mohl zaměstnanec nosit nápoje na své pracoviště, (informace, pokladny, pult, sklad),“ uvedlo vedení Kauflandu v interním sdělení pro zaměstnance. „Pokud někdo musí pít během práce, pak je nutné, aby pro tuto skutečnost doložil potvrzení od lékaře.“

Informace o novém zákazu vyvolala nemalou vlnu negativních reakcí, samotnou fotografii sdílelo na facebooku přes 1500 lidí. Řada z nich upozorňuje, že podobná nařízení mohou být dokonce důvodem k odchodu z práce.

Podle mluvčí Kauflandu Renaty Maierl je ovšem znění zákazu špatně formulované. „Musím s politováním konstatovat, že opatření uvedená ve zmiňovaném sdělení byla zavádějící, a je pochopitelné, že mohla vyvolat u našich zaměstnanců nevoli,“ uvedla pro server Echo24.

Přestože se ve sdělení píše pravý opak, pracovníci na pokladnách a informacích podle ní mohou mít nadále láhev s pitím přímo na svém pracovišti na k tomu určeném místě, obdobně jako zaměstnanci ve skladu, pekárně a na obslužném pultu. Co se týče jídla, tam zákaz platí na celé prodejní ploše filiálky. K občerstvení nadále slouží společenská místnost či kuřárna.

„Jménem společnosti Kaufland se všem zaměstnancům za toto nedopatření omlouváme. Spokojenost našich zaměstnanců a příjemné pracovní prostředí jsou pro naši společnost zásadní,“ doplnila Renata Maierl.

Čtěte také: Policie vykázala novináře od Úřadu vlády. Nedorozumění, reagovala mluvčí

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.