1 K-POP na YouTube

56 milionů zhlédnutí za první den. YouTube má nový rekord

, Nové

Témata: , ,

Jihokorejská dívčí skupina Blackpink pokořila s videoklipem Kill This Love hned několik rekordů ve sledovanosti na internetovém portálu YouTube. Už během prvních 24 hodin mělo video umístěné na YouTube 4. dubna 56,7 milionu zhlédnutí, čímž sesadilo z trůnu „thank u, next“ americké zpěvačky Ariany Grandeové. To zaznamenalo koncem loňského roku během prvního 55,4 milionu zhlédnutí, oznámil portál.

Během necelých tří dnů od zveřejnění už videoklip čtveřice představitelek jihokorejského popu, takzvaného k-popu, pokořil hranici 100 milionů zhlédnutí, což je podle YouTube také rekord. Video slavilo nejúspěšnější premiéru všech dob i v tom ohledu, že v jednu chvíli si ho přehrávalo více než 979.000 lidí najednou. Video má už více než 135 milionů zhlédnutí a kolem 5,4 milionu „lajků“.

Popová hudba z Jižní Koreje slaví celosvětový úspěch už několik let. Sedmičlenná chlapecká skupina BTS loni v srpnu pokořila 24hodinový rekord, když video k jejich singlu Idol zaznamenalo 45 milionů spuštění. O několik měsíců později je však překonala Ariana Grandeová.

První globální popovou hvězdou na internetu pocházející z Jižní Koreje byl v roce 2012 rapper Psy. Jeho klip Gangnam Style pokořil jako první video na YouTube hranici jedné miliardy zhlédnutí.

Čtěte také: Nechtěný vozíčkář. Eurokandidát chtěl vidět losování čísel, na vnitro jej nevpustili

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.