1 PŘEŠLAP PREMIÉROVY MANŽELKY

Netanjahu hájil chování své manželky, která v Kyjevě hodila na zem chléb se solí

, , NOVÉ

Témata: , ,

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu obhajoval svou manželku Saru, která při slavnostním uvítání na letišti v ukrajinské metropoli k rozhořčení místních médií upustila sousto chleba se solí, podaného jako symbol slovanské pohostinnosti.

„Zdá se, že jsme vynalezli způsob, jak upoutat pozornost,“ uvedl Netanjahu podle agentury Interfax-Ukrajina. „Jsem na historické návštěvě Ukrajiny, ale pochybuji, že by se tomu věnovala pozornost v médiích, kdyby nebylo příhody s chlebem,“ usoudil.

Zdůraznil také, že jeho choť se kvůli návštěvě, která přinesla dohodu o rozšíření zóny volného obchodu a o zastupitelském úřadu Ukrajiny v Jeruzalému, oblékla do šatů v ukrajinských národních barvách – žluté a modré.

Mluvčí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, s nímž Netanjahu v Kyjevě jednal a také uctil památku Židů zmasakrovaných nacisty za druhé světové války v rokli Babí Jar, ujistila, že hostitelé se necítí počínáním premiérovy manželky uraženi a že podobné drobnosti nemohou snížit význam první Netanjahuovy návštěvy Ukrajiny za 20 let.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

DÁLE ČTĚTE: Netanjahuova žena odmítla ukrajinské pohoštění. Chléb se solí zahodila na zem

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.