1 útok před ambasádou

Ve Vídni útočil Rakušan arabského původu, mohl mít islamistický motiv

NOVÉ

Témata: ,

Muž, který v noci na pondělí zaútočil na vojáka před rezidencí íránského velvyslance ve Vídni, měl jednoznačně sympatie k politickému islámu. Na tiskové konferenci to dnes řekla zástupkyně rakouského ministerstva vnitra Michaela Kardeisová. Hlídkující voják šestadvacetiletého Rakušana egyptského původu na místě zastřelil.

Vyhodnocování komunikace útočníka na sociálních sítích bude podle Kardeisové ještě několik dní trvat, už nyní lze ale říci, že měl muž „jednoznačně sympatie k politickému islámu“. Policisté podle ní budou v následujících dnech zkoumat i předměty, které se našli při pondělní prohlídce jeho vídeňského bytu.

Šestadvacetiletý Rakušan egyptského původu zaútočil v noci na pondělí před rezidencí íránského velvyslance ve Vídni na hlídkujícího třiadvacetiletého vojáka. Ohrožoval ho nožem. Útočník, kterého se voják snažil nejprve zneškodnit pomocí pepřového spreje, byl nakonec zastřelen. Mladý příslušník rakouské armády skončil s pořezanou rukou v nemocnici, před vážnějšími zraněními ho uchránila speciální výstroj.

Rakouská policie v reakci na incident posílila hlídky u diplomatických zastoupení ve Vídni.

Podobný incident se podle Kardeisové stal před budovou parlamentu ve Vídni. Neozbrojený Afghánec se vrhl na člena ochranky, útočníka se podařilo zneškodnit pomocí pepřového spreje.

Čtěte také: Nový útok ve Vídni. Hlídku u íránské rezidence napadl muž s nožem

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.