Muž se na oslavě tříleté holčičky vrhl na děti s nožem. Dívka zraněním podlehla

násilí v domě pro migranty

Muž se na oslavě tříleté holčičky vrhl na děti s nožem. Dívka zraněním podlehlaNOVÉ
Útočník Timmy Kinner Foto:

Foto: Printscreen z Youtube/ Associated Press

1
Svět

nel Echo24

Tříletá dívka, kterou o víkendu spolu s osmi dalšími lidmi pobodal muž v americkém státě Idaho, v pondělí zemřela. Třicetiletý Timmy Kinner zadržený po incidentu v domě pro uprchlíky byl obviněn z vraždy a dalších závažných zločinů. Soudce jej označil za „extrémně nebezpečného pro okolí“ a nařídil vazbu bez možnosti kauce, uvedla agentura AP.

Útočník vtrhl s nožem v ruce na oslavu narozenin dívky, která později svým zraněním podlehla. Kromě ní pobodal v komplexu složeném z bytů pro uprchlíky ve městě Boise dalších pět dětí ve věku čtyři až 12 let a tři dospělé. Byli mezi nimi lidé pocházející z Etiopie, Iráku či Sýrie.

Podle policie nejsou žádné důkazy o tom, že by motivem činu byla etnická či náboženská nenávist. Kinner v tomto bytovém komplexu dočasně pobýval, nicméně v pátek byl požádán, aby se odstěhoval. Jaký je jeho vztah k napadeným, zatím není známo.

Kinner je momentálně ve vazbě, protože ho soudce Russell Comstock shledal „extrémně nebezpečným pro společnost,“ píše server The Guardian. Pokud bude třicetiletý Kinner odsouzen, mohl by dostat i trest smrti. Když se jej soudce zeptal, zda rozumí obviněním, odpověděl, že ne, jak je vidět na videu níže.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Pařížský hrdina z Mali, který zachránil dítě visící z balkónu, začal pracovat u hasičů