Je propíchnutí uší týrání? Modelka pobouřila videem s dcerou a náušnicemi

Propíchnuté uši dcery

Je propíchnutí uší týrání? Modelka pobouřila videem s dcerou a náušnicemiNOVÉ
Modelka Kylie Jennerová se svoji dcerou Stormi Foto:

Foto: Printscreen z Youtube/ Clevver News

1
Svět

nel Echo24

Známá modelka Kylie Jennerová pobouřila sociální sítě videem se svojí pětiměsíční dcerou Stormi. Holčička totiž měla propíchnuté uši, což mnozí komentovali jako zbytečnou bolest, někteří dokonce jako „týrání dětí“, píše BBC. Po bouřlivé diskuzi video z profilu Kylie Jenner zmizelo.

Kylie Jennerová video sdílela před týdnem na svém Instagramu. Pod příspěvkem se rozjela diskuze, v kolika letech by se měly dětem uši píchat. Miliony fanoušků video pomyslně rozdělilo na dva tábory. Jeden upozorňoval, že třeba v Mexiku, je běžné uši propichovat už v měsíci a půl a že se jedná o rozšířený trend.

Druhá polovina ale upozorňovala, že si dítě piercing do uší samo nevybralo, takže rozhodovat za něj je nevhodné. Hlas této skupiny pro BBC Radio Wales podpořila i Zoe Stevensová, která dělá piercingy. „Dítě nemůže svým rodičům říct, že chce, aby mu nechali propíchnout uši. V takovém věku je to marnivost rodičů,“ uvedla Stevensová s tím, že nikdy dítěti uši nepropíchla.

V Anglii a Walesu neexistuje žádná zákonem daná minimální věková hranice, která by omezovala piercing ucha. Ve Skotku ale osoba do 16 let potřebuje souhlas od rodičů, dodává BBC.

Kylie Jenner je americká modelka, návrhářka, která se proslavila v reality show Keeping Up with the Kardashians. V roce 2014 ji časopis Time zařadil společně s její sestrou mezi 25 nejvlivnějších lidí. V roce 2016 byla Kylie Jennerová v desítce nejvíce sledovaných lidí na Instagramu. Před třemi lety založila i vlastní kosmetickou značku Kylie Cosmetics.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Dítě rozbilo sochu v muzeu. Rodičům přišla faktura na tři miliony