4 facebookovou hádku řeší policie

Bránil na Facebooku zemřelého člena Ztohoven, teď za to čelí trestnímu oznámení

, NOVÉ

Témata: , ,

Vulgarita a urážky nejsou ve světě internetu ničím zvláštním. V konkrétním případě však skončila hádka na síti až na policii. Když před několika týdny zemřel člen umělecké skupiny Ztohoven Filip Crhák, určitá skupina facebookových mudrlantů to oslavovala. Crhákův kamarád se proti jednomu příspěvku ozval, pravda, vulgárně, vzápětí však na něj bylo podáno trestní oznámení a musel vše vysvětlovat na policii.

Facebookový uživatel Tomík Bukovsky se na svém profilu radoval ze smrti člena Ztohoven Filipa Crháka: „Díky za dobré zprávy...ZTOHOVEN urychlují český odklon od západní idiocie a demagogie..a v případě těchto pánů s trenýrkami… i od pseudoumělectví a dekadence. Díky Crháku,“ napsal Bukovsky.

Crhák byl jedním z umělců Ztohoven, kteří vyměnili na Pražském hradě obří červené trenýrky za prezidentskou standartu. Tu zabalili a hodili ze střechy. Později skupina Ztohoven oznámila, že vlajku rozstříhala a rozdala občanům České republiky.

Když si to přečetl Crhákův motorkářský parťák Václav Szöcs, cítil potřebu se ho zastat. „Znal jsem Filipa osobně (bavili jsme se spolu na sraze o motorkách, nevěděl jsem, že je členem té skupiny, to jsem zjistil až z článku, kdy mi přišel povědomý), a jako motorkář, jsem cítil povinnost se postavit na stranu parťáka v jedné stopě notabene když se už nemůže bránit sám, napsal jsem tomu člověku co si o něm myslím a že mu naplivu do obličeje, potkám-li ho osobně,“ uvedl Václav Szöcs pro Echo24.

Konkrétně Szöcs do komentáře napsal: „Ty jsi obyčejný lidský odpad. Tvoje arogance a bohorovnost je příznačná dnešním bolševikům,. Zneužíváte toho, že všichni mají prostor ke svému vyjádření, byť vy byste ho s radostí ostatním brali… v srdci doufám, že tě při nějaké příležitosti, ty prase, osobně potkám.“

Čtěte také: Český youtuber stanul před soudem. Dostal podmínku za vulgární videa

Následovala vyhrocená konfrontace obou aktérů, která vyvrcholila komentářem Szöcse: „Obtloustlý připosraný bolševik pro mě není soupeř. Naplivu ti do ksichtu a bude jen na tobě, co s tím uděláš,“ napsal Szöcs.

Tomík Bukovsky s tím udělal to, že na Szöcse podal trestní oznámení za urážku na cti. Před několika dny musel kvůli své Facebookové komunikaci Václav Szöcs jít na policii podat vysvětlení. Szöcs deníku Echo24 prozradil, že mu kromě toho Bukovsky i nesmyslně vyhrožoval udáním na finanční úřad kvůli krácení daně.

Podle Szöcse předložil Bukovsky policii jen selektivní výběr některých příspěvků. Neukázal dokonce ani svůj prvotní komentář radující se ze smrti Filipa Crháka.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Václav Szöcs přitom upozorňuje na Bukovského způsob komunikace vůči jiným uživatelům. Třeba Jan Lauermann v komentáři pod příspěvkem o Crhákovi napsal: „Bukovský, ty seš duševní chudák, lidská spodina!!!“ Bukovský v reakci nazýval Lauermanna „práskačským Židem“ a vše to vyvrcholilo komentářem: „s tebou uděláme krátký proces, doufám, že nebudeš trpět na kapačkách jako si vytrpěl ten kretén od trenýrek. Končíš Izáku, Šmueli,“ napsal Bukovsky.

„Ano, vím že jsem nejednal jako vzor slušného chování, taky jsem si na to nikdy nehrál a nikdy se do této role nestavil, jsem hrubián, neurvalec a vím to o sobě, nicméně se snažím, udržet si své svědomí čisté a rovnou páteř. Přijde mi jako vrchol drzosti, že se člověk, radující se z něčí smrti a vyjadřující se stylem, jakým se vyjadřuje k uživateli Jan Lauermann se cítí dotčen, když mu to někdo, byť nevybíravým slovníkem vytkne,“ řekl Václav Szöcs pro Echo24.

Čtěte také: Proti Facebooku a spol. Mažte nevhodné příspěvky, přikázal zákon

,