Český youtuber stanul před soudem. Dostal podmínku za vulgární videa

Potrestaný youtuber

Český youtuber stanul před soudem. Dostal podmínku za vulgární videaNOVÉ
Petr Jelínek Foto:

Foto: Petr Jelínek / Facebook

1
Domov

mk Echo24

Youtuber Petr Jelínek, který vystupuje pod přezdívkou Pstruh, stanul před jihlavským soudem kvůli obsahu videa, které zveřejnil na internetu. V něm se vulgárně vyjádřil o službách psychoterapeutky Petry Yamuny Wolfové, uvedl Jihlavský deník. Psychoterapeutka žádala odškodnění bezmála čtvrt milionů korun, avšak soud mu dal půl roku podmíněně.

Petrovi Jelínkovi hrozily za nahrání videa s vulgarismy až dva roky vězení. V něm označil Wolfovou za: „za..anou z..rvenou zlodějku“ a použil i další velmi vulgární výrazy. Podle jeho slov ho k natočení videa vyprovokovala cena, za jakou Wolfová nabízí například šamanské léčení, arteterapii nebo tzv. vaginální mapování. Podle Jelínka je služba nehorázně předražená, když si za desetihodinový seminář účtuje až patnáct tisíc korun.

Před soudem Jelínek připustil, že to s vulgarismy přehnal a Wolfové se omluvil. „S trestem jsem počítal. Video jsem z internetu stáhl ihned po výslechu na policii. Nyní už ho nelze přehrát,“ uvedl Jelínek v soudní síni. Wolfová po něm podle Jihlavského deníku žádala odškodnění ve výši 700 000 Kč, soud to ale zamítl.

Petr Jelínek přiznává, že videa točil v afektované póze s cílem šokovat diváky. „Dle statistik youtube mě totiž v té době sledovalo 99% mužů a já víceméně svým vyjadřováním cílil na ně,” sdělil Jelínek serveru Echo24.

Ve svých videích se chce v budoucnosti mírnit i s ohledem na to, že mezi sledujícími jsou také děti. „Sám cítím jistou morální odpovědnost ačkoliv si stojím za tím, že rodiče by měli vychovávat děti a ne já. A ve svých videích jsem díky tomu mírnější s minimem vulgarit a snažím se spíše o to aby video mělo nějakou hodnotu ze strany argumentů a humorné stránky věci,” uvedl Jelínek pro Echo24.

Soud klasifikoval Jelínkovo chování jako trestný čin výtržnictví, za což ho odsoudil k šesti měsícům s podmínkou na jeden rok. Rozsudek zatím není pravomocný. Poškozená i obžalovaný youtuber ještě případné odvolání zváží. Státní zástupce Ivo Novák se odvolání vzdal.

Čtěte také:

Youtuber nabízí pojištění proti EET. Advokáti varují před podvodem

Vybuchující Samsung místo granátu. Youtuberům hrozí konec