Karafy drží Etiopii nad vodou. Už pošesté

Karafy drží Etiopii nad vodou. Už pošesté 4
Panorama
Echo24
Sdílet:

Šestý ročník projektu Voda pro Afriku přinesl dalších 600 tisíc korun z benefičního prodeje designových křišťálových karaf na vodu. Celý výtěžek jde na sbírku Skutečná pomoc organizovanou Člověkem v tísni. Získané finanční prostředky budou použity na opravu dalších vodních vrtů, které slouží jako zdroj pitné vody pro obyvatele jižní části africké Etiopie.

Ve středu 10. února předala místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu Veolia Eva Kučerová symbolický šek Janu Faltusovi, zástupci organizace Člověk v tísni a koordinátorovi programu Voda a hygiena.

Společná pomoc pro tisíce chudých vesničanů

„Věříme, že má smysl pomáhat lidem v nouzi zejména v místě, kde žijí. Voda je základem života, ale bohužel i příčinou řady nepokojů. Společně můžeme pomoci tento problém řešit na chudém etiopském venkově, kam výtěžek směřuje,“ říká Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Česká republika, a.s. pro Čechy.

Celý výtěžek z prodeje karaf této edice bude použit na zásobování pitnou vodou jihoetiopské obce Teso a pomůže jejím 4 200 obyvatelům.

Čtěte také: Prodej karaf pomůže zajistit pitnou vodu. Dárek, který pomáhá.

Veškeré finanční prostředky získané z prodeje karaf věnoval Nadační fond Veolia na sbírku Skutečná pomoc neziskové organizace Člověk v tísni, která za tyto prostředky realizuje opravy vodních vrtů v  Etiopii, kde až 74 % venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě.

Kde karafy pomohly

„Za uplynulých 6 let poskytla skupina Veolia a Nadační fond Veolia na podporu vodních zdrojů v Etiopii již 3 160 000 korun. Výtěžek z 5. ročníku projektu ve výši 760 tisíc korun byl využit na vybudování zdrojů vody pro vesnice Mito Dubela a Buko Timbane v okrese Alaba na jihu Etiopie. Humanitární organizace Člověk v tísni, která v Etiopii dlouhodobě poskytuje rozvojovou pomoc, je pro nás garantem profesionality při poskytování konkrétní pomoci i hospodárného využití finančních prostředků,“ uvádí Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

Čtěte také: Země zaslíbená pro migranty? Kdysi to byla Etiopie

Výtěžek z prodeje karaf přispívá od roku 2010 každoročně k dostupnosti čisté nezávadné vody pro Etiopany na jihu země. „Projektem Voda pro Afriku se snažíme společně přispět ke zlepšení této situace. Pomáháme lidem, kteří zatím pro vodu musí putovat pěšky i několik kilometrů. Díky těmto penězům budujeme zdroje pitné vody v etiopských vesnicích, kde je pitná voda vzácností,“ uvedl ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články